Ankara Büyükşehir Belediyesi, Metaverse Eğitimi Verileceğini Duyurdu!

Cem Yilmaz
ankara büyükşehir belediyesi, metaverse eğitimi verileceğini duyurdu! rp
Bitlo

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, belediye içerisinde planlan dijital dönüşüm projesi “BLD 4.0” ile ilgili olarak 3.Teknoloji Merkezi olan TechBridge’nin kurulduğunu ve TechBridge’nin vereceği eğitimler ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yavaş, TechBridge Akademi’nin metaverse eğitimi, oyun geliştirme, 3D modelleme gibi konularda eğitim vereceğini paylaştı. Yavaş konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Çağı yakalayan, gençlere alan açan bir Başkent mirası bırakacağız. 3. Teknoloji Merkezi TechBridge Akademimizi Ankara’ya getiriyoruz. Gençlerimiz için robotik kodlama, yapay zeka, 3D modelleme, metaverse eğitimi gibi birçok alanda Ansera’da hizmet vermeye başlıyoruz.”

TechBridge bu hizmeti ücretsiz verecek, 250 kişi kapasitesi olan eğitimde Greenbox, Whitebox Eğitim stüdyosu, akıllı tahtalar, konferans salonu gibi bölümler de bulunacak.

Eğitimleri başarıyla bitiren kişiler bilişim sektöründe iş bulma şansına sahip olabilecekler. 

TechBridge tarafından oyun geliştirme eğitimi, metaverse eğitimi, VR içerik geliştirme eğitimi, 3D karakter modelleme eğitimi gibi eğitimler yer alacaktır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
michael saylor bitcoin’in güncel fiyatını yorumladı! ca

Michael Saylor Bitcoin’in Güncel Fiyatını Yorumladı!

Sonraki Haber
bitcoin mayer multiple bands on chain analizi

Bitcoin Mayer Multiple Bands

İlgili Haberler