İslam Memiş : Altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir!

Gözde Kılıç
i̇slam memiş : altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir! altinda dusus devam edecek mi
Bitlo

Paranfil Youtube Kanalında her hafta Finans Analisti İslam Memiş ile düzenlediğimiz “İslam Memiş ile Piyasa Analizi” adlı programımızda bu hafta “Altında ve dolarda  alım fırsatı geldi mi? Bitcoin’de durum ne olucak ? Yatırımcılar ne yapmalı? Bu süreç devam edecek mi? Rusya – Ukrayna barışı sağlanabilir mi ? ‘’ konularını konuştuk.

İSLAM MEMİŞ : Ons altın, gram altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler bir alım fırsatı olarak değerlendirebilir!

1900 dolar seviyesinin üstünde altın almayı tercih etmem ve 900 lira seviyesinin üzerinden gram altın almayı tercih etmem! 25 dolar seviyesinin üstünde  ons gümüş almayı ve 12 lira seviyesinin üzerinde gümüş almayı tercih etmem!

Dün 882 lira seviyesine kadar gram altın geri çekildi ve ons altın 1880 dolar seviyelerine geriledi. Ons gümüşte de 24.35 seviyelerine ve gram gümüşte 11.5 seviyelerine geri çekilmeler gördük. Özellikle yaz aylarında dolar, altın, gümüşte yeni rekorlar görmemiz mümkün! 

Dolarda ve altında son durum! 

Dün Rusya- Ukrayna müzakerelerinden gelen haberlerin ardından bir süredir 1900-1950 bant aralığına sıkışan altının ons fiyatı dün 1920 dolardan düşüş yaşadı ve 1890 doları gördü. Dolar/TL kuru da 14,84 seviyelerinden 14,53 lira seviyelerine geriledi.Dolarda düşüşlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum . Kademeli alım yapılmalı diye düşünüyorum.

Bitcoin’de durum ne olacak? Kripto para yatırımcısı dikkat etmeli!

Önümüzdeki hafta liderlerin bir araya gelmesiyle tekrar geri çekilme olacağını düşünüyorum . Kripto paralarda yaşanan agresif yükselişler bugünlerde yerini kar satışlarına bırakabilir.

Kısa vadede Bitcoin 43.500-44.000 seviyesine gerileme olabilir. Orta vadede 50.000- 52.000 seviyelerini bekliyorum.Düşüşler kalıcı olmayacak! Bitcoin’de yaz aylarında 70.000 dolar seviyelerini bekliyorum. 

Türkiye çok başarılı bir şekilde arabuluculuk görevi yapıyor!

Rusya- Ukrayna müzakereleri dün İstanbul’da yapıldı. Türkiye çok başarılı bir şekilde arabuluculuk görevi yapıyor. Dünyanın takdir ettiği bir süreçte taraflar dün İstanbulda bir araya geldi. Bundan sonraki süreçte dışişleri bakanları ve liderler bir araya gelecek. Son olarak Ukrayna devlet başkanı Zelenski ve Rusya devlet başkanı Putin görüşmesiyle sonuçlanıcak bu süreci yakından takip ediyoruz. Görüşmelerden sonra fiyatlamalarda geri çekilme olabilir. Önümüzdeki haftalarda bunu göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ak parti genel başkan yardımcısı binali yıldırım metaverse hakkında konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım Metaverse Hakkında Konuştu

Sonraki Haber
dubai bitcoin

Dubai’de Bir Okul, Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Olarak Kabul Edecek!

İlgili Haberler