Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Mert Özsaban
ünlü analiste göre bu altcoinler 2022 yılında patlayacak!
Bitlo

Hareketli günlerden geçen kripto para piyasasında Altcoin rallisi ne zaman, Altlar ne zaman yükselmeye başlayacak, Bitcoin yükselirse Altlar yükselecek mi sorularına bu yazımızda cevap bulalım.

1 Günlük parametrede TOTAL 3 endeksinin hareket grafiğini incelediğimizde dik bir üçgen yapısı içerisinde olduğunu görüyoruz. Peki TOTAL 3 değeri ne ifade eder, TOTAL 3 değeri kripto para market değerinin Bitcoin ve Ethereum haricindeki bölümünün durumu hakkında bilgi verir. TOTAL 3 endeksi için sırada düşen direnç trendi bölgesinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda Altcoinler için toplam market değerinin 450 Milyar Dolar market değerine yeniden ulaşacağı günlere uzak olmadığını belirtebiliriz.

altcoin rallisi ne zaman başlayacak? ekran resmi 2022 09 21 17.01.54

Altcoin market değerinin 450 Milyar Doları yeniden hedeflemesi nasıl bir etki yaratacak sorusuna geldiğimizde Bitcoin market dominasyonunu da hesaba katmalıyız. BTC.D verisini incelediğimizde dominasyon değeri için alt destekten tepki sonrası yeniden 48% bölgesinin hedeflendiğini görüyoruz.

altcoin rallisi ne zaman başlayacak? ekran resmi 2022 09 21 17.13.36

TOTAL verisi yani tüm kripto para marketinin değerinin endeksine odaklandığımızda olası bir kırılıma yakın olduğunu görüyoruz negatif tarafta ise destek bölümü kurtarıcı bölge olacaktır.

Bitcoin market dominasyonun yükseldiği senaryoya odaklandığımızda TOTAL 2 endeksinin de yükselmesini bekliyoruz. TOTAL 2 de olabilecek güçlenmenin TOTAL kırılını destekleyeceğini düşünebiliriz ancak Bitcoin dominasyonun yükselişi TOTAL kırılımı için asıl belirleyici olacaktır.

Özetle, TOTAL 2 endeksinin sarı desteğe gerilemesi ve Bitcoin’in güçlenmesi BTC.D değerinin yükselmesi ile sonuçlanacaktır. Yükselen dominasyon değeri ile birlikte BTC’nin güçlenmesi TOTAL endeksinde direnç kırılımını getirebilir. Bu kırılımın yaşanacağı senaryoda ise önce Bitcoin ardından Altcoin rallisi yaşanacaktır.

altcoin rallisi ne zaman başlayacak? ekran resmi 2022 09 21 17.25.54

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cardano, shiba inu ve xrp'ye olan i̇lgi artıyor! cardano shiba inu ve xrpye olan ilgi artiyor

Cardano, Shiba Inu ve XRP’ye Olan İlgi Artıyor!

Sonraki Haber
fed, faiz artırımı hamlesini tekrarladı! adsiz tasarim 2022 09 21t220824.637

FED, Faiz Artırımı Hamlesini Tekrarladı!

İlgili Haberler