AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım Metaverse Hakkında Konuştu

Gülcan Uyanıker
ak parti genel başkan yardımcısı binali yıldırım metaverse hakkında konuştu
Bitlo

İzmir Güzelbahçe balıkçı barınağı ziyaretinin ardından bir otelin toplantı salonunda gençlerle buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, gençlerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’a genel olarak metaverse evreni soruldu.

“Metaverse Benim İçin İkinci Bir Evren Demektir”

Metaverse ile ilgili soruları yanıtlayan Binali Yıldırım, bu teknolojinin herkes için yeni olduğunun altını çizerek, konuyla ilgili araştırma yaptığını belirtti. Yıldırım, metaverse ile ilgili şunları söyledi:

Uzmanların tanımlarını okudum. Hepsinden bir şeyler aldım ve kendime bir tanım geliştirdim. Benim için metaverse ikinci bir evren anlamına geliyor. Evrende var olan aynı şeyleri geliştirebileceğimiz bir ortamdan bahsediyoruz.

Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

Anlık karşılıklı iletişim var. Kripto varlıklarının bu konusu finans sektörü ile sınırlı kalmamalıdır. İnsanların ihtiyaç duyduğu her alanda kullanabileceğimiz bir şey. Yüz kişi ile tüm bankaların işini yapabilen bir sistemdir. Bu açık kaynaklı yazılımdır. Bu teknolojiyi reddetmek yerine zararlı amaçlarla kullanılmasını önlemek için mevzuat oluşturmaya ihtiyaç vardır. Kayıt dışı para, uyuşturucu veya sanal kumardan kazanılan paralar sisteme girilmeye çalışılır. Rezervler var. Bunlar Ukrayna-Rusya krizinde görüldü ve silah olarak kullanılmaya başlandı.

Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ronin axie hacklendi

Yılın en büyük kripto soygunu ! 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındı! 

Sonraki Haber
i̇slam memiş : altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir! altinda dusus devam edecek mi

İslam Memiş : Altın ve dolar yatırımı yapmak isteyenler için düşüşler alım fırsatı olabilir!

İlgili Haberler