Cincinnati Üniversitesi Blockchain ve Dijital Varlıklarda Deneyimsel Eğitim Programlarını Başlattı

Özlem Özbek
cincinnati üniversitesi blockchain ve dijital varlıklarda deneyimsel eğitim programlarını başlattı 19 1
Bitlo

Cincinnati Üniversitesi (UC), Dan Kautz ve Woodrow Uible adlı yatırımcıların desteğiyle dijital varlıklar ile ilgili eğitim programları ve girişimler yapılmasına ev sahipliği yapıyor. 

Amerika’nın ileri gelen üniversitelerinden birinde kripto para eğitimi için büyük destek sağlanıyor. Bu destek sayesinde öğrencilere dijital varlıklar ve blok zinciri hakkında eğitimler verilecek ve aynı zamanda çeşitli girişimlerde desteklenecek. Eğitim programı kapsamında, Carl H. Lindner İşletme Fakültesi’ndeki öğrencilere, kripto para birimi ve finansal teknoloji konusu aktarılacak. Üniversitenin bu alandaki girişimi kapsamında ise Dijital Vadeli İşlemler binasının içinde yer alacak olan Kautz-Uible Kripto Ekonomi Laboratuvarı kurulacak. Bu laboratuvar özel ve kamu olarak kullanılacak.

Öğrenciler, deneyimsel eğitimler alacak

UC dekanı ve yönetim profesörü Marianne Lewis, yeni okulun çalışma alanı hakkında şunları söylüyor: “Öğrencilerimiz, finansal teknolojinin bu yeni sınırında uygulamalı, deneyimsel eğitim alacaklar. Gençlerimiz kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini ve bu tür dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenecekler. Bunun yanı sıra bu tür bir programla UC’yi bölgesel lider ve ulusal olarak en iyi üniversiteler arasında konumlandıracaklar.”

cincinnati üniversitesi blockchain ve dijital varlıklarda deneyimsel eğitim programlarını başlattı 19 3

Uible, öğrencilerin “iş inovasyonu ve yönetiminin en ileri noktasında” olan teknolojiler hakkında yeni bilgler edinmelerinin önemli olduğu aktarılıyor. Aynı zamanda gerçek dünya deneyimi edinmek gerektiği belirtilerek şunları ekliyor; “Öğrenciler kripto para ticareti sürecine katılarak ve doğrudan bir blok zinciri ile çalışarak daha fazlasını öğrenecekler. Bu deneyim, bir ders kitabından öğrenmekten çok daha değerli ve anlamlı.”

Cincinnati Üniversitesi’nin yanı sıra, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) de kripto para birimini incelemek için benzer laboratuvarlar kurduğu belirtildi.

Kautz, bu gelişmeleri takiben şunları aktarıyor  “Blockchain gelişiyor ve Kriptoekonomi Laboratuvarı, UC’yi bu genişleyen teknolojiyle beraber daha da geliştirecek. İmkanlar sonsuzdur…”

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde, Pennsylvania Wharton Üniversitesi’ndeki Aresty Yönetici Eğitimi Enstitüsü, öğrencilerin blok zinciri odaklı bir müfredat için ödeme yapmalarını mümkün kılmak adına Coinbase ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
yasadışı kripto üretimi ve ticaretine karşı, rus parlamentosu’ndan yeni tasarı 17 1

Yasadışı Kripto Üretimi ve Ticaretine Karşı, Rus Parlamentosu’ndan Yeni Tasarı

Sonraki Haber
bitcoin madencileri zor durumda mı? new york senatosu acikladi pow madenciligi yasaklandi mi

Bitcoin Madencileri Zor Durumda mı?

İlgili Haberler