ABD Kongre Üyesi’nden Kripto Değerlendirmesi, “Yasaklanmayacak!”

İpek Kulaksız
abd kongre üyesi'nden kripto değerlendirmesi,
Bitlo

Demokrat Temsilci Brad Sherman, Los Angeles Times’a verdiği bir röportajda kripto paraların, ABD’de yakın zamanda yasaklanmayacağını belirtti.

Yatırımcıları korumak amacıyla kurulan Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi başkanı, ABD hükümetinin henüz olgunlaşma sürecini tamamlamadığı için kripto paraların yasaklanmayacağını iddia ediyor. Kripto endüstrisinin arkasında yüklü miktarda para ve lobicilik olduğunu dile getiren başkan, bu sebeple öngörülebilir bir kripto para yasağının olmayacağını belirtti.

abd kongre üyesi'nden kripto değerlendirmesi,

Herhangi bir yasaklama olmasa da kripto paraları kötü amaçlar için kullanan suçlulardan endişe ettiği söyleyen Brad Sherman, pek çok kez dijital varlıkların genel olarak yasaklanması gerektiğini söyleyerek kongrenin en açık sözlü eleştirilmeni haline geldi. Sherman, sert yorumlarına Temmuz ayında XRP hakkında söyledikleriyle devam etmişti. Sherman, XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet olduğunu söyleyerek XRP topluluğunu kızdırmayı başarmıştı.

Yasaklama olmasa da takip devam ediyor

ABD hükümeti kripto paralara yasak getirmeyi düşünmüyor olsa da geçtiğimiz ay Tornado Cash protokolüne yasak getirmişti. Kuzey Koreli korsanlar tarafından çalınanları aklamak için kullanılan coin karıştırma hizmetini ulusal güvenliği tehdit etmesi nedeniyle yasaklanmıştı. Sherman’a göre bu durum karşısında Tornado Cash, özel bir endişe konusu olarak belirlendi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum ve solana haftaya nasıl başladı? ethereum ve solana haftaya nasil basladi

Ethereum ve Solana Haftaya Nasıl Başladı?

Sonraki Haber
arbitrum i̇çin

Arbitrum İçin “Nitro” Güncellemesi Ne İfade Ediyor?

İlgili Haberler