Ethereum blok zincir sistemi üzerine kurulu; akıllı sözleşme (smart contract) işlevselliğine sahip, açık kaynak kodlu, halka açık ve blok tabanlı dağıtılmış işletim sistemidir. Ether, Ethereum platformu tarafından üretilen merkezi olmayan, herhangi bir devlet merkez bankası tarafından kontrol edilmeyen bağımsız bir dijital para birimidir. Sembolü Ξ ve kısaltması ise ETH’dir.

Ethereum, 2013 yılının sonlarında Vitalik Buterin tarafından önerildi. Sistem 30 Temmuz 2015’te yayına alındı. Ethereum Bitcoin’den sonra en fazla piyasa değerine sahip dijital para birimidir.

Ethereum, genel olarak dolar üzerinden veya diğer kripto para değerleri üzerinden alış/satış işlemi yapılsa da Türk Lirası ile satın alabileceğiniz siteler bulunmaktadır. Bitlo.com gibi siteler aracılığıyla Lira ile Ethereum alabilirsiniz.

Nasıl Ethereum (ETH) Satın Alınır?

Bitlo.com, Türk Lirası ile kolayca ve çok hızlı bir şekilde Ethereum almanıza imkan sağlıyor. Ethereum almak için yapmanız gerekenler:

  • 1. Bitlo.com’a Kayıt Ol

İlk olarak yapmanız gereken cep telefonu numaranızı, adınızı ve soyadınızı girerek Bitlo.com’a kayıt olmak. Bu sayede Ethereum’larınızı güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı açmış oluyorsunuz.

Bu link üzerinden Kayıt olabilirsiniz

Bitcon Satın Alma Kayıt Ekranı

  • 2. Hesap Bilgilerini Tamamla ve Para Gönder

Kayıt işleminden sonra hesap bilgilerini tamamlamak için yapılması gereken, TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğrulamak. Bu işlemden sonra sizinle paylaşılacak olan hesap bilgilerini kullanarak hesabınıza para gönderebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sizin adınıza tanımlı hesaptan para göndermenizdir. Göndermiş olduğunuz Türk Lirası miktarı, hesabınıza kısa bir süre içerisinde kesinti ve komisyon olmadan tanımlanacaktır.

  • 3. Ethereum (ETH) Al

Son olarak “Kolay Alış/Satış” ekranında dilediğiniz tutarı girip “Ethereum Al” butonuna tıkladığınızda piyasa değerinden Ethereum alabilirsiniz. Aldığınız Ethereum’larr hemen hesabınıza tanımlanacaktır. Tebrikler!

Ethereum Alın

ethereum satın al bitlo

Ethereum (ETH) Almak İçin En Az Kaç Türk Lirası Gerekir?

Bitlo.com hesabınıza para transfer etmek için 100 TRY minimum yükleme sınırı bulunmasına rağmen Ethereum alabilmek için gereken en düşük tutar 1 Türk Lirasıdır. 1 TRY ve üzerinde olmak şartıyla dilediğiniz tutarda Ethereum alma emri girebilirsiniz.

Örneğin 1 Ethereum’un fiyatı 1,000 TRY ise; 10 TRY ile yaklaşık 0.01 ETH almış olursunuz.

Bir Cevap Yazın