Curve (CRV) Nedir?

Curve

2020 yılında Ethereum Blokzinciri’nin üzerinde merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak ortaya çıkmıştır. Aynı değere sabitlenmiş varlıklar (stablecoin) arasında düşük ücretli takaslar için optimize edilmiş merkezi olmayan bir borsadır.

Curve’un hedefi stabil coinlerin düşük işlem ücretleri ve fiyatlarında minimum değişkenlikle işlem görmelerini sağlamaktır.

Curve (CRV) Nasıl Çalışır?

Curve, Balancer (BAL)’a benzer şekilde, likidite havuzu sistemini kullanarak havuzlara katkıda bulunanları ödüllendirerek otomatik market yapıcı (AMM) mantığıyla çalışır. CRV’nin farkı ise sadece sabit kripto paralara (örneğin, DAI, TUSD, sUSD, GUSD, bUSD, USDC, MAKER vb.) odaklanmasıdır.

Kullanıcılar direkt olarak MetaMask gibi ERC-20 uyumlu cüzdanlarıyla işlem yapabilirler.

Curve (CRV) Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Tıpkı UniSawp ve Balancer gibi elinde kendi tokenini bulunduran kullanıcılara işlem ücretlerinin bir kısmını vermektedir.

Kullanıcılar bir çok popüler merkeziyetsiz borsada CRV alım-satım işlemi gerçekleştirebilirler. Bu sayede kullanıcılar için likidite hacmi yükselmektedir.

Nasıl Curve (CRV) Alırım ?

CRV satın almak için Türkiye’nin güvenilir kripto para borsası Bitlo üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde al-sat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CRV Fiyatı ve Arzı Miktarı

Bu yazının yazıldığı sırada CRV Token fiyatı 1,62 dolardır. CRV’nin dolaşımdaki arz miktarı 380.925.129.00 olup, maximum arzı ise 3.303.030.299 olacaktır.

Bir Cevap Yazın