Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin-hesabi-nasil-acilir-bitlo

Bitcoin fiyatındaki hızlı yükseliş her geçen gün daha çok yatırımcının dikkatini bu sanal paraya çekiyor. Geleneksel yatırım enstrümanlarından şaşmayan bireyler dahi kendini ‘’Nasıl Bitcoin alırım’’ ‘’Bitcoin hesabı nasıl açılır’’ gibi sorular sorarken buluyor.

Kripto para sektörüne ve bu yatırım ve ödeme araçlarına yabancı olan yatırımcılar genellikle Bitcoin için ayrı bir hesap açmaları gerektiğini ya da Bitcoin hesap türü olduğunu sanıyorlar. Oysa herhangi bir kripto para borsasında hesap açtığınızda aynı hesap ve platform üzerinden Bitcoin ve Bitcoin dışında ilgili borsaya dahil olan diğer altcoinlerde alış satış ve transfer işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani açılan hesap aslında Bitcoin hesabı değil, genel bir kripto para hesabı oluyor. 

Kripto para hesabı nasıl açılır ya da Bitcoin nasıl alırım sorularını siz de soruyor ama nasıl başlayacağınızı bilemiyor ya da hangi borsaya üye olacağınıza karar veremiyorsanız bu konuda sizi yönlendirebiliriz. 

Kripto para hesabı açmak istiyorsanız bunun için yurt dışı borsaları tercih etmenize gerek yok. Türkiye merkezli kripto para borsalarında da hesap açıp kolaylıkla Bitcoin alabilir ya da transfer edebilirsiniz. Tabi ki bunun için Türkiye’nin önde gelen, en güvenilir kripto para borsasını tercih etmelisiniz. Bitlo’da hesap açarak doğru bir tercihte bulunmuş olacaksınız. 

Bitlo 2018 yılında kurulmuş, Türkiye merkezli önde gelen bir kripto para borsasıdır. Bitlo.com sayfasından şirketle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir ve hesap da oluşturabilirsiniz. 

Bitlo.com’a girdiğinizde sayfanın sağ üst kısmında yer alan hesap oluştur butonuna tıklayarak sizden istenen kimlik ve iletişim bilgilerini yazmanız gerekmektedir.

Sonrasında  gelen SMS kodunu da girdikten sonra sayfanın en altında yer alan Bilgilerimi kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bir dakikanızı alacak bu işlemin hemen ardından sizin de bir kripto para hesabınız olacaktır.

Hesap oluşturma işleminden sonra Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleriniz ve işlemlerinizin güvenliği için kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Kimlik bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın alt kısmında bulunan kısma adresinizi yazmalısınız. Adresiniz işlemleriniz sonrası kesilen faturalar için gerekmektedir.

Bitlo.com sitesinde hesap açtıktan ve kimlik bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza Türk Lirası yatırma sayfası açılacaktır. Bu sayfada bulunan Bitlo şirketinin banka hesabına, kendi banka hesabınızdan havale veya EFT yapmanız gerekmektedir. Türk Lirası yatırma işleminizde bilgilerde eksik olmaz ise (alıcı adı ve açıklama kodu) 20 dakika içerisinde otomatik olarak Bitlo hesabınıza geçer. 

Türk Lirası bakiyeniz Bitlo hesabınıza geçtikten sonra Bitcoin satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın