Yerel Kaynakların Haberine Göre Büyük Rus Bankaları Kripto Para İle Çalışmaya Başlayacak

Bazı büyük Rus bankaları, Moskova Borsası’nda düzenlenen kapalı kapılardaki toplantıda kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisi ile çalışma konusundaki yoğun taleplerini dile getirdi.

RBC gazetesinin isimsiz bir kaynağa dayandırdığı haberde, Rusya’daki kripto paraya olan talebin çok yüksek olduğunu, ancak bankalar açıkça tanımlanmış düzenleme olmadığından dolayı bunu karşılayamadıklarını belirtti.

RBC Gazetesi

Bu nedenle toplantıda bulunan Rus bankalarının temsilcileri, deneyimlerini yerel gerçeklere uyarlamak için Japonya, Lüksemburg ve Singapur’dan düzenleyicilerle görüştüler. Dahası, Rus hükümetine, ülkedeki kripto paranın nasıl düzenleneceğine dair önerilerde bulunmak amacıyla bir lobi grubu oluşturuldu.

Bir RBC muhabirinin öğrenmiş olduğu, ismi açıklanmayan “büyük” bir Rus bankasında yönetici olan kişi, hükümet tarafından önerilen mevcut durumdan “büyük ölçüde farklı” olacak kripto para varlıkları üzerinde alternatif bir fatura oluşturmayı önerdi.

Lüksemburg Eski Maliye Bakanı Luc Frieden

RBC’nin raporuna göre, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Alfa-Bank, VTB ve diğerlerini içeren bir lobi grubu tarafından düzenlendi.

Lobi ayrıca Japon kripto değişim borsası olan Bitflyer, Singapur merkezli blok zincir platformu NEM ve kripto para değeri Litecoin yetkilileri gibi küresel uzmanlarla düzenleyici sorunları tartıştı. Toplantıya Lüksemburg Eski Bakanı Luc Frieden da katıldı ve ülkesinin kripto para için yasal bir çerçeve oluşturmayı ve önde gelen finans merkezlerinden biri olmayı nasıl başardığını açıkladı.

Bu, Moskova Borsasında kurulan kripto para lobisinin ilk toplantısı değildi. Rusya’nın kripto para varlık düzenlemelerine dair ilk toplantı Haziran’da gerçekleşti.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Rusya Maliye Bakanlığı tarafından önerilen “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” bir yasa tasarısı Mayıs ayında Duma Eyaleti’nde toplam üç oturumdan birincisini geçmişti. Ancak, bir grup üst düzey Rus yöneticileri bunu “bitmemiş ve parçalanmış” olarak değerlendirdiler.

Rusya’nın kripto para ve blok zincir endüstrisine giriş çabalarını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Siz de düşünce ve yorumlarınızı aşağıda yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın