Yedi Banka Bitcoin Hakkında Ne Dedi?

Kısaca

  • Büyük yatırım bankaları arasında Bitcoin’in değeri hakkında çok az fikir birliği var.
  • Bazı bankalar dijital varlık birimleri kurarken, diğerleri Bitcoin’e volatilitesi ve çevresel etkisi nedeniyle saldırdı.

Ve bu ay 60.000 $ ‘a ulaşmak için% 750 yükselen kripto para birimi – ve 1 trilyon $’ ı aşan bir piyasa değeri – bankaların görmezden gelemeyeceği kadar büyük hale geldi. Ancak, varlık sınıfının uzun vadeli bir değer teklifi olup olmadığı veya hatta bir teklif olup olmadığı konusunda büyük yatırım bankaları arasında çok az fikir birliği var.

CitiGroup 

Banka, en önemlisi saklama, sermaye verimliliği, sigorta ve kripto para madenciliğinin çevresel etkisi – yeni madeni paraların çıkarıldığı enerji yoğun süreç – gibi bazı endişeleri vurguladı.

Ama nihayetinde prognozu olumluydu.

Amerika Bankası

Mart 2021 yılında o müşterilerine bir araştırma notu yayınladı çarptı onun tedarik az sayıda tarafından kontrol edilir, çünkü insanlar bilinen balinalar-Bitcoin olarak yükselen enflasyonla karşı uygun bir çit olmadığını savunarak, cryptocurrency.

Bank of America analistleri, “Bitcoin’s Dirty Little Secrets” başlıklı raporda, Bitcoin’in “son derece değişken kaldığını ve onu bir servet deposu veya ödeme mekanizması olarak kullanışsız hale getirdiğini” savundu.

Morgan Stanley

1935’te kurulan ve merkezi New York’ta bulunan Morgan Stanley , CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin’in en ateşli savunucularından biri olduğu bir şirket olan MicroStrategy’nin% 10’unu satın aldığında Ocak 2021’de net bir sinyal gönderdi .

Banka, MicroStrategy’deki hissesini neredeyse% 500 artırdı – yazılım şirketi, geçen yıl Ağustos ayında Bitcoin’e çeyrek milyar dolar düşürdükten sonra öne çıkan Saylor için büyük bir güven oyu .

Commerzbank

O oluyor ederken blockchain içine ayak parmakları batırılmış , Almanya’nın ikinci büyük bankası, spekülatif bir varlık olarak niteleyen önce sahip bir raporun Bitcoin layık gördüğü henüz uygun Financial Times .

Curv, daha sonra geçen yıl kripto para birimlerini entegre edeceğini açıklayan PayPal tarafından satın alındı .

Goldman Sachs

Ancak, aslında, saygıdeğer firma önce 2018’de bir kripto alım satım masası için planlarını açıkladı ve ardından o yıl Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ortasında bu fikri sessizce rafa kaldırdı .

Goldman yöneticilerinin, bankanın Dijital Varlıklar Başkan Yardımcısı için ilan verdiği 2020 yazında pozisyonunu yeniden gözden geçirmeye başladığı anlaşılıyor . Goldman Sachs ayrıca Tesla’daki (JP Morgan Chase olduğu gibi) hisseleri aracılığıyla Bitcoin’e dolaylı olarak maruz kalıyor ve kripto saklama hizmeti sunma planlarının da yakın olduğu bildiriliyor .

JP Morgan Chase

2017’de CEO Jamie Dimon, Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve hatta onunla uğraşan herhangi bir JP Morgan tüccarını kovacağını söyledi. Ancak yıllar geçtikçe bankanın görüşü yumuşadı ve Ocak 2021 araştırma notu bile Bitcoin’in 146.000 $ ‘a yükseleceğini öngördü .

Aralık 2020’de, JP Morgan Chase stratejistleri , MassMutual örneğini izleyerek dünya çapındaki sigorta şirketlerinin ve emeklilik fonlarının Bitcoin’e 600 milyar dolar yatırım yapabileceğini öne sürdü .

BNY Mellon

2016 yılında, bu bildirildiğine kablolu Ponzi şeması kripto iddia ile bağlantılı bir hesaba yüz milyon doların üzerinde OneCoin geçen yıl ortaya çıkan haberlere göre,.

“Dünyanın en büyük veli anons dijital için saklama hizmeti sağlayacağı zaman varlık yani piyasada bir dönüm noktası gibi hissediyor,” Guy Hirsch, ABD Genel Müdürü eToro , anlattı Şifresini anda.

Bir Cevap Yazın