Wall Street Yatırımcısı Bill Miller: ‘Bitcoin Çok Değerli veya Sıfır Değeri Var’

Wall-Street-Yatırımcısı-Bill-Miller-Bitcoin-cok-Degerli-veya-Sifir-Degeri-Var-kripto-para-cryptocurrency-btc

Wall Streetli yatırımcı Bill Miller, CNBC‘ye 7 Ocak Pazartesi günü verdiği röportajda Bitcoin’in (BTC) potansiyel olarak yüksek bir değeri olabileceğini veya hiçbir değeri olmayabileceğini söyledi.

Yatırım yönetimi firması Miller Value Partners‘ın kurucusu olan Miller, CNBC’nin ev sahibliğini yaptığı “The Exchange” adlı bir gösteride Kelly Evans ile konuştu ve Bitcoin‘i ilginç bir teknolojik deney olarak nitelendiriyor ve her yıl daha yükselen ve düşen örneklerini hatırlatıyor.

Örneğin, kripto paranın en düşük fiyatının geçen yıl 3.200 dolar civarında olduğunu belirtti. Ancak, şimdi Bitcoin yine 4.000 dolardan işlem görüyor. Miller Evans’a şöyle dedi:

Bitcoin çok değerli ve sıfır değerde olma potansiyeline sahip.”

Yatırımcı ayrıca, Bitcoin’in Aralık 2017’de zirve yaptıktan tam olarak 52 hafta sonra düştüğünü ve borsada üç ila dört hafta daha dipte durmadığını belirtti.

Ancak Miller, kriptoyu portföyüne dahil etmekten hoşlanmasının bir sebebinin kripto piyasaları, hisse senetleri ve tahviller arasında kalıcı bir ilişki bulunmadığının altını çizdi: kripto düşerken, geleneksel piyasalar yükselebilir ve bunun tersi de olabilir.

Miller, “Ben bir Bitcoin gözlemcisiyim ama buna inanan demeyeceğim” dedi.

2017 yılının Aralık ayında, Bitcoin 20.000 dolar rekor seviyesine ulaştığında Miller, paranın neredeyse % 50’sini üst kriptodaki hedge fonundan yatırdığını iddia etti. Eylül 2018 itibariyle, Miller Value Partners, yönetim altındaki varlıklarda 2,89 milyar ABD doları tutarında tasarruf sağlamaktadır.

Altı ay sonra Miller, röportajında 2014’ten beri Bitcoin‘de kendi varlıklarının ılımlı bir yüzdesini elinde tuttuğunu söyledi.

Dahası Miller, paranın tarihsel zirveden sonra istikrarlı bir şekilde azaldığı Mart 2018’de Bitcoin’in oranına atıfta bulunarak, “bu yeniliklerin gerçekten ayakta kalacağını görmek için sermayeyi piyasaya getirmek için gerekli olan baloncukların gerekli olduğunu” belirtti.

Bir Cevap Yazın