Uzmanlar, Teksas Kripto Yasası Önerisinin Büyük Bir Kusuru Olduğunu Söyledi

Teksaslı milletvekilleri, Wyoming’in örneğini izlemeyi ve kripto para birimleri için daha fazla düzenleme netliği sağlamayı öneriyor.

Kısaca

  • Texas, Wyoming’den sonra kripto para birimleri için düzenleyici açıklığı yasalaştıran ikinci ABD eyaleti olmayı hedefliyor.
  • Ancak, kripto bankası Avanti CEO’su Caitlin Long, Teksas’ın kripto dostu yasa tasarısında “bir boşluk” olduğunu savundu.

Kripto bankası Avanti CEO’su Caitlin Long, Teksas’ta önerilen yasada yapılan yeni kripto dostu değişiklikler, sektör için olumlu olsa da, Bitcoin sahipleri  için “haciz karışıklığına” yol açabilir .

Mart ayı ortalarında tanıtılan House Bill 4474 , mevcut yasaları blockchain ve dijital varlıklar gibi gelişmekte olan teknolojilere uyarlamayı hedefliyor. Yani, HB 4474, dijital para birimlerinin tanımlarını ve ticaret hukuku kapsamında bunlar üzerindeki kontrolün netleştirilmesini önermektedir.

Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin masum alıcılarının satıcıyı dolandırmadıkları sürece herhangi bir olumsuz iddiadan muaf oldukları anlamına gelir. BU BÜYÜK BİR ANLAŞMA! “

Bununla birlikte, Amerika’nın en kripto dostu eyaleti olan Wyoming’in aksine – Avanti’nin kendisinin bir bankacılık lisansı aldığı – Teksas’ın önerisinin muhtemelen büyük bir kusuru var: borç verenlerin borçlarını Bitcoin’de nasıl uygulayabileceklerini açıkça belirtmiyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca, çeşitli biçimlerde kripto ile ilgili krediler, kripto endüstrisinin önemli ve hızlı büyüyen bir parçası haline geldi. Bunun en iyi örneklerinden biri olan Ethereum en  patlama merkezi olmayan finans ( Defi ) ekosistem-gibi büyük platformlar, MakerDAO , Bileşik ve AAVE tüm kredi odaklandık.

Long, “Hala bir boşluk var. Texas’ı, HB4474’ü Wyoming’in dilini, Bitcoin kredilerinin gerçekte nasıl çalıştığını gösteren mülkiyeti güvenlik çıkarları etrafına dahil edecek şekilde değiştirmeye teşvik ediyorum,” diye açıkladı Long. Wyoming’de, yasanın Bitcoin üzerindeki hacizlerin nasıl uygulanabileceğini açıkça açıkladığını ve hareketsiz hacizlerin temizlenmesine izin verdiğini de sözlerine ekledi. Bunun aksine, HB 4474, yalnızca masum bir alıcının, alıcıları güvenlik menfaatinden kurtaran “bedavaya al” kuralı nedeniyle bu tür iddialara konu olmayacağını belirtir.

Ancak, HB 4474’ün potansiyel olarak yürürlüğe girmesinden sonra halihazırda var olan kripto hacizlerine ne olacağı belirsiz hale geliyor.

Bu faturayı yasalaştırmak yasal borç verenlerin Teksas’tan ayrılmalarına neden olabilir (faturanın aslında kanun haline geldiği varsayılırsa, kredi verenlerin GEÇERLİ itirazları), “Uzun süredir not edildi.

Daha sonra söz alan Lee Bratcher, Teksas Blockchain Konseyi Başkanı anlattı CoinTelegraph bazı endişeler hala devam ederken, tasarının gelecekte bu sorunları gidermek için ek değişiklikleri alabileceği söyledi.

Bir Cevap Yazın