Trump – Pelosi Kavgası Bitcoin’den 300 Doları Götürdü

trump-pelosi-kavgasi-bitcoinden-300-dolari-goturdu

ABD borsasındaki düşüş Bitcoin fiyatının da geri çekilmesine neden oldu. Dow Jones Sanayi Endeksi günlük kapanışını 1000 puanlık düşüşle yapınca, birkaç saat sonra Bitcoin fiyatı da %3,4 oranında düşüş yaşadı.

Traderler Bitcoin’deki boğa koşusunun devam edebilmesi için 12,500 ve 11,973 USD seviyelerini kritik eşikler olarak belirliyor.

Bitcoin’deki Boğa Koşusu İçin 12,500 ve 11,900 USD Seviyelerl Kritik Önemde

ABD Temsilciler Meclisi’nde yaşanan Demokrat – Cumhuriyetçi kavgası, Temsilciler Meclisi başkanı Nancy Pelosi ve başkan Trump arasında yaşanan sert tartışmalar, piyasada Trump’ın seçimi kaybedeceği algısının güçlenmesi gibi önemli veriler önce ABD borsasının ardından da Bitcoin fiyatının düşüşüne neden oldu.

Son dönemde Bitcoin’de yaşanan fiyat yükselişinin ardındaki sebeplerden birinin Trump’ın teşvik pakedini onaylayacağı beklentisiydi. Ancak beklenen olmadı ve Başkan Trump’ın Demokratların pakedini reddetmesinin üzerine piyasalarda düşüş yaşanmaya başladı.

Tüm olumsuz faktörlere rağmen analistler Bitcoin’in 12,500 Dolar seviyesinde tutunduğu sürece boğa koşusunun devam edebileceğini düşünüyor. BTC fiyatındaki geri çekilmede 11,973 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılamaması kısa vadede yükseliş trendinin devam etmesi anlamı taşıyor.

J.P Morgan Piyasa İçin En İyisi Trump’ın Zaferi Dedi

Yatırım bankası J.P Morgan özellikle hisse senetleri için Trump’ın seçim zaferinin önemli olduğunu vurguladı. Yatırım bankasına göre Demokratların seçim kazanması piyasalarda çalkantıya sebep olabilir. 

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın