TIME Dergisi ‘Fiat Öldü mü’ Satıyor 130.000 $ için NFT Kapsamı

Yayıncı, dün yaklaşık yarım milyon dolarlık kripto para birimi karşılığında dört NFT sattı.

TIME Magazine, kripto para biriminde yaklaşık 500.000 $ karşılığında değiştirilebilir olmayan token ( NFT ) olarak dört dijital dergi kapağı sattı . Jetonlar açık arttırmayla satıldı 276 ETH (değerinde $ 446,000) toplam yükselterek, dün NFT pazar SuperRare kapalı.

NFT’ler sanat eseri, ses veya video içeriğini temsil edebilen benzersiz dijital belirteçlerdir. Blockchain teknolojisi kullanılarak satın alınabilir, satılabilir ve başka kişilere aktarılabilir. TIME örneğinde, NFT’ler , tümü belirli bir temayı takip eden ünlü TIME kapaklarını temsil ediyordu (biri henüz yayınlanacak).

Koleksiyon, 1966’da TIME, “Tanrı Öldü mü?” Kapaklı bir dergi yayınladığında başladı. Görüntülerin olmadığı ilk kapaktı ve TIME din editörü John Elson’ın bir hikayesiyle ilgiliydi. Bu sanat eserinin NFT’si 70 ETH’ye (112.000 $) satıldı.

Bu tasarım daha sonra Trump’ın başkanlığı sırasında, yayın “Gerçek Ölü mü?” İfadesini kullandığında ikinci kez kullanıldı. kapağında. Bu 88 ETH’ye (141.000 $) satıldı.

Üçüncü dergi kapağında “Fiat Öldü mü?” Yazıyor. ve 29 Mart’ta yayınlanacak. Hikaye, NFT’lerin hızlı yükselişine ve kripto para birimlerinin ABD doları gibi devlet tarafından verilen fiat para birimleri karşısında nasıl yükselişe geçtiğine bakıyor. 83 ETH’ye (130.000 $) satıldı.

Dördüncü NFT, üç dergi kapağının tümünü gösteren bir resimdir. 55 yıla yayılan kapaklardaki tutarlı tasarımı ve baskıdan dijitale geçişi gösterir. Bu sadece 35 ETH’ye (56.000 $) satıldı.

TIME Magazine, aynı zamanda belgelediği NFT yutturmacasına giren en son şirket. Kriptografik olarak benzersiz tokenlere olan ilgi 2021’de arttı , sanatçılar milyonlarca dolarlık meblağlar için NFT’ler sattı ve markalar , fırsattan yararlanmak için kendi NFT’lerini başlattı . Fiat ölmüş olsun ya da olmasın, görünen o ki NFT’ler çok canlı ve modaya uygun.

Bir Cevap Yazın