The Weeknd, Twitter’da NFT Tanıtımını Bıraktı

NFT alanında yaşayan yeni bir şarkı yakında geliyor.

Kısaca

  • The Weeknd, Twitter’da “NFT alanında yaşayan yeni bir şarkıyı” tanıttı.
  • Bu ne demek? Hepimiz öğrenmek için bekliyoruz.

Super Bowl performansından, en büyük hit albümünden ve House of Balloons’un yeniden yayımlanmasından yeni çıkan The Weeknd, NFT dünyasına bir giriş yapıyor .

Şarkıcı Twitter’da “NFT alanında yaşayan yeni bir şarkının” yakında geleceğini yazdı ( orijinal bir şarkı mı yoksa başka bir NFT türü hakkında mı konuştuğu belirsizdir ve biz yorum için ulaştık).

Ne demek isterse kastetsin, Abel Tesfaye, hızlı bir şekilde kriptonun en gösterişli yatırım çılgınlığı haline gelen blok zinciri temelli koleksiyon parçaları olan fungible tokenleri deneyen ilk müzisyen olmaktan çok uzak.

Bir NFT, bir dosya (örneğin, bir GIF veya MP3) ile ilişkilendirilebilen ve açık artırmaya çıkarılabilen özel bir belirteçtir. Buradaki fikir, dosyanın kendisinden çok daha değerli olabilecek şeffaf bir sahiplik kanıtı satın almanızdır.

Grimes , yaklaşık 6 milyon dolara bir NFT koleksiyonu sattı ve Kings of Leon , NFT’lere son albümleri When You See Yourself’i tanıtan bir tür premium VIP paketi ekledi . Jacques Greene, NFT olarak yeni bir single’ın yayın haklarını açık artırmaya çıkardı ve Aphex Twin , Yaeji, Mura Masa ve Toro Y Moi gibi sanatçılar dijital sanatı NFT biçiminde sattılar.

NFT’ler sanatçılar arasında kutuplaşıyor. Bazıları, onları daha küçük sanatçılar için olası yeni bir gelir akışı olarak görüyor – bu, sanatçıların çalışmaları için ödeme alma şeklini değiştirme potansiyeline sahip ilerici bir şey. Diğerleri, onları saf bir gösteriş projesi olarak görüyor: daha büyük sanatçıların, ekolojik olarak zararlı , VC destekli pazar yerleri arayarak zaten büyük olan takipçilerinden yararlanma şansı .

Weeknd, bu yıl herhangi bir Grammy için aday gösterilmemiş olabilir, ancak hayran kitlesinin büyüklüğü göz önüne alındığında, planladığı şeyden makul bir kâr elde etme şansı var.

Bir Cevap Yazın