Tayland, Ülkenin İlk Para Teklifi (ICO) Portalını Onayladı

thailand-Tayland-ulkenin-İlk-Para-Teklifi-ICO-Portalini-Onayladi-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-sec

Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ülkenin İlk Para Teklifleri (ICO) için ilk portalını onayladığı bildirildi. Bu portalların temel amacı, belirteçleri taramak, özen gösterme, white paper ile proje tutarlılığını sağlama ve müşterini tanıma sürecini doğrulamaktır.

İlk, İlk Para Teklifi (ICO) Portalı

Bangkok Post Çarşamba günü, Tayland SEC yönetim kurulu ülkenin İlk Para Teklifleri (ICO) için ilk portalını onayladı. Haber detayları şöyle açıklandı:

İlk Para Teklifi (ICO) portalları, ICO’ların taranmasına, durum tespiti yapılmasına, akıllı kontrat kaynak kodlarının kanıtlanmasına ve müşterilerinizin bildiği süreçlerin doğrulanmasına yardımcı olur.”

Bu yazının yazıldığı sırada, SEC web sitesi hala bir İlk Para Teklifi (ICO) portalı veya ICO veren kuruluşun onaylanmadığını gösterir. Ancak, komisyondaki fintech bölümünün yöneticisi Archari Suppiroj, yayına “Tayland’ın ilk yetkili İlk Para Teklifi (ICO) portalının Ticaret Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumları tarafından resmi onay için sonlandırıldığını” söyledi.

Tayland’ın kripto endüstrisinin birincil düzenleyicisi olan SEC, ilgili ICO ihraççılarının SEC’in onayına başvurmadan önce bir İlk Para Teklifi (ICO) portalı tarafından onaylanması gerektiğini ayrıntılı olarak açıkladı. İnternet sitesinde uygun ICO yatırımcıları açıklanmaktadır. En az 70 milyon baht (~ 2,21 milyon $) değerinde varlık veya en az 25 milyon baht değerinde yatırım yapanlar gibi kurumların ve yüksek net değerli bireylerin yanı sıra, risk sermayesi şirketleri ve özel sermaye fonları da yatırım yapabilir. Ayrıca, perakende yatırımcılar ICO projesi başına 300.000 baht’a kadar yatırım yapabilir.

Tayland Kripto Operatörleri

Bangkok Post’a göre, Suppiroj yaklaşık yedi veya sekiz şirketin ICO portallarını işletmek için SEC ile ön görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Belirli bir şirkete isim vermeden, onaylanan operatörün yabancı bir varlık olduğunu söyledi.

Tayland regülatöründen alınan dört lisansa ek olarak, Bitpoint Japan ayrıca yakın zamanda Tayland’da bir ICO portalı işletmek için lisans aldığını açıkladı. Japon takas temsilcisi: “Bitherb [dört] lisans aldı, ancak [SEC] firmayı lisans alımından sonraki 180 gün içinde denetledikten sonra çalışmaya başlayacak (30 Temmuz 2019’a kadar)” dedi.

Tayland’daki mevcut üç dijital varlık değişimi operatörü, Bitcoin Co. Ltd., Bitkub Online Co. Ltd. ve Satang Corp., ayrıca Coins Th. Ltd. Şti., Dijital varlık komisyoncusu ve bayisi olarak onaylandı.

Bir Cevap Yazın