Tayland Merkez Bankası Müdürü: Kripto Para Kullanımı Üç-Beş Yıl Reel Paranın Yerine Geçemez

Bitcoin-Thailand-kripto-para-tayland-cryptocurrency

Tayland Merkez Bankası (BoT), ülkelerin para kullanmaktan kripto paralara geçişinin üç ila beş yıl süreceğini söyledi. Banka yöneticisinin yorumları, Tayland devletinin kamu yayın kuruluşu olan Tay Haber Ajansı (TNA) tarafından rapor edildi.

Merkez Bankası Müdürü Dr. Veerathai Santiprabhob, kripto paranın reel paranın yerine geçmeyeceğini, “komplikasyon [lar] yüzünden, insanların hazır bulunuşluğu ve teknolojinin verimliliğini” söyledi.

BoT, henüz merkez bankası destekli bir kripto para birimi (CBDC) yayınlamamasına rağmen, Tayland Merkez Bankası TNA’ya göre “şimdi finansal kurumlar arasında ödeme yapmak için kripto para kullanımını test ediyor”. Makalede ayrıca şunlar belirtildi:

“BoT, finansal kurumlar arasında kripto para kullanımının tam olarak uygulanmasının 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleşeceğini umuyor.”

Temmuz ayında, Tayland Merkez Bankası Müdürü Santiprabhob, BoT’un “bölgesel finansal bağlanabilirliği geliştirmek” için sınır ötesi ödemeler için blok zinciri uygulamalarını gözden geçirdiğini duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın