Steem Nedir?

Steem, blok zincirinde temel hesap birimidir. Diğer tüm birimler (Steem doları ve Steem gücü) değerlerini Steem’in değerinden alır. Steem’i kripto para birimi formunda tutmaya gerek yoktur, Steem gücü, Steem doları satın almak veya Bitcoin’e dönüştürmek için kullanılmalıdır. Her yıl kullanım talebi % 100 artar. Steem ilk olarak Mart 2016‘da bir teknik inceleme olarak yayınlandı. Para birimi ve platform 4 Temmuz 2016‘ya kadar Beta’daydı.

Steem Dolarları

Steem doları, içeriği yayınlamak ve iyileştirmek adına kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılan birimlerdir. Her Steem doları, 1 USD’ye eşdeğer miktarı temsil eder. Steem doları , kullanıcıların Steem’in dalgalanan döviz kurundan etkilenmemesi için oluşturuldu. Kullanıcılara 3 farklı seçenek sunar.

  • Steem Dolar’ını Steem‘e dönüştür ve açık piyasada sat (nakit). Bu yaklaşık 3,5 gün sürer.
  • Steem Dolarını tutun ve esasen % 10 faiz kazanın.
  • Steem Dolar’ı Steem Power ile değiştirin (uzun vadeli yatırım)

Steem Gücü

Bir Steem Güç Ünitesi satın aldığınızda, 13 hafta boyunca satamazsınız. Başlangıçta 2 yıllık bir dönem olan bu süreç, insanların aniden tüm birimlerini piyasaya dökmesini ve fiyatı düşürmesini önlemek anlamına gelmektedir.. Steem Power ünitelerini tutmak, ağdaki oransal sahipliğe izin verdiğinden, bu esasen platforma uzun vadeli bir yatırımdır. Böylece, ağ büyüdükçe (olduğu gibi), sahiplik parçanızın değeri de artacaktır. Şu anda, her gün üretilen yeni Steem’in yaklaşık% 15’i, Steem Güç Ünitelerine sahip olan kişilere ek Steem Güç Üniteleri olarak dağıtılmaktadır. Kalan% 85’lik içerik içerik yaratıcılarına ve küratörlere gider. İçerik oluşturucuların posta başına ödemelerinde aldığı miktarın yarısı Steem Güç Birimlerinde. Ne kadar çok Steem Güç Ünitesine sahip olursanız, yukarı oylarınız o kadar çok sayılır ve kullanıcıların sitede daha fazla etki yaratmasına yardımcı olur. Ayrıca bir başkasının çalışmasını iptal ederken daha yüksek bir ödeme alırsınız ve bir başkasının içeriğini yükselttiğinizde daha yüksek bir ödeme alırsınız.

Steem Dağıtımı

Steem platformu her gün yeni jetonlar oluşturur. Bu yeni birimlerin% 15’i, Steem Power‘a sahip olanlara orantılı olarak dağıtılmaktadır. Bu yeni birimlerin% 85’i içerik oluşturucularına, üst düzey katılımcılara ve yorum yapanlara ödenir. Ödemeye değer içerik oluşturan içerik oluşturucular, Steem Dollar Units’deki ücretlerinin yarısını ve Steem Power’daki geri kalanını (2 yıl boyunca kilitli) alırlar.

Nasıl Satın Alınır?

Başlamak için Steem’i bir veya daha fazla para birimi çiftinde listeleyen bir exchange’i arayın. Daha sonra, e-posta adresinizi girip bir şifre oluşturarak bir hesap açmanız gerekir. Birçok borsa, para yatırıp ticarete başlamadan önce tam adınızı, iletişim bilgilerinizi ve geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi isteyebilir. Ayrıca, ek bir güvenlik katmanı için hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. Hesabınıza TL yatırma işlemi yaptıktan sonra Steem hizmeti sağlayan borsa siteleri üzerinden alış işlemi yapabilirsiniz. Şimdi, seçtiğiniz exchange’in alış-satış bölümünü tıklayıp Steem gibi istediğiniz para birimi eşleştirmesini aratabilirsiniz. Satın alma işleminizi onaylamadan önce, işlemin tüm ayrıntılarını gözden geçirdiğinizden ve toplam maliyetten memnun olduğunuzdan emin olun.

Bir Cevap Yazın