Spekülatörler ve Yatırımcılar Hodl Kararı Aldılar, Venezuellalılar SMS ile Kripto Gönderme Sistemine Geçti

Yapılan bir araştırmada, son birkaç ay boyunca spekülasyon ve yatırım için tutulan Bitcoin miktarlarında kararlılık tespit edilmiştir. Aynı zamanda The Daily’nin haberine göre Opera, yerleşik kripto cüzdanı için bir masaüstü tarayıcısını piyasaya sundu. Venezuellalılar için kripto paralı havale işlemleri için SMS kontrollü bir platform sunuluyor ve Wix web sitesi, tüccarların kripto para ile ödeme yapabilmelerine olanak sağlayan sistemi sitesine entegre ediyor.

Spekülatörler ve Yatırımcılar Hodl Kararı Aldı

Hem spekülasyon hem de yatırım için öngörülen Bitcoin miktarı, yaz aylarından Nisan ayına kadar ki dönemde, çok sayıda spekülatör kripto pazarına girerken, uzun vadeli yatırımcılar yaklaşık 30 milyar dolar sattıklarından dolayı, kripto para birim değerleri nispeten sabit kalmıştır. Analiz firması Chainalysis tarafından yapılan son araştırmada, Mayıs ve Ağustos arasında mevcut Bitcoin’in yaklaşık % 23’ü (4,8 milyon) spekülasyon için tutuldu ve yatırım amaçlı olarak% 30’u (6,4 milyon) tutuldu.

Uzmanlara göre, veriler, alanın yükselişe karşı daha az duyarlı hale geldiğini gösteriyor. Bu, günümüzde kripto para fiyatlarının olumlu ya da olumsuz haberler tarafından etkilenmediği anlamına geliyor. 2017’den bu yana pek çok yeni katılımcının piyasaya girmesinin ardından piyasanın yeniden ayarlandığını düşüncesindeler. Bu nedenle, kısıtlayıcı düzenlemeler veya önemli teknolojik gelişmeler gibi bir değişim durumunda, büyük bir fiyat hareketi beklenebilir.

Araştırmacılar ayrıca, hem uzun vadeli yatırımcıların hem de yeni spekülatörlerin varlığının devam etmesinin, kripto para birimini satın alan daha fazla kişi bazında kullanıcı tabanının genişlemesine işaret ettiğini, ancak büyümenin daha geniş bir kripto para sahibi olunma yolunda bir sonraki adımın da olacağına işaret ediyor.

Opera, Kripto Cüzdanlar için Masaüstü Tarayıcıyı Piyasaya Sürdü

Daha fazla kripto para meraklısı çekmeye çalışan Opera, geçtiğimiz Ağustos ayında söz verdiği gibi, yerleşik bir kripto para birimi cüzdanıyla birlikte gelen tarayıcısının masaüstü sürümünü yayınlıyor. Uygulama şimdilik sadece beta testi olarak sunulmuştur. Erken erişime sahip belirli bir test kullanıcı grubu, masaüstü cüzdanlarını Android için Opera mobil tarayıcısındakilerle eşleştirebilir, düzenli kullanıcılar ise yazılımın resmi sürümünden yararlanabilirler.

Opera Labs adındaki yeni sürüm, kullanıcıların kripto para yatırımlarını kontrol etmelerine ve Ethereum ağına dayalı merkezi olmayan uygulamalara göz atmalarına olanak tanıyor. Şirketin bir temsilcisi, diğer blokajlara da destek verecek özelliklerin genişletilmesiyle ilgilendiğini doğruladı.

Mobil uygulama ile entegrasyon, Ethereum işlemlerini imzalamanın bir akıllı telefon kullanarak parmak izi taramasıyla onay gerektirmesi anlamına geliyor. Geliştiriciler, ilgili özel anahtarların telefonun donanımında saklandığını ve ortaya çıkarılmayacağını iddia ediyor.

Venezüelalılara Sunulan SMS ile Kripto Para Havale İmkanı

Ekonomik açıdan sorunlu Venezuella’da, sınır ötesi işlemler ve ödemeler, vatandaşların hiperenflasyon ile mücadelesi, uluslararası yaptırımlar ve hükümet reformları üzerinde çok olumsuz bir etki bıraktı. Venezuellalılara kripto para işlemlerinde hızlı ve kolay bir havale sunmak için yeni bir hizmet sunulmaya başlandı.

GSM şebekesi aracılığıyla gönderilen kısa mesajlarla işletilen bir çevrimdışı cüzdan olan Dash Text, ancak nüfusun yarısından azının akıllı telefonlar kullandığı Güney Amerika ülkesinde başlatılmışken, elektrik ve internet kesintileri yaygın bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir Venezüela şirketi tarafından sunulan SMS servisi olan Dash Text’in beta sürümü, ülkenin üç büyük telekom şirketinden biri olan Movistar’ın abonelerinin hizmetine sunuldu. Basit metin komutlarını kullanarak, kullanıcılar bir cüzdan kurabilir ve kripto para gönderebilir.

Yurtdışında yaşayan Venezuellalıların her yıl en az 1 milyar dolarlık paralarını ailelerine gönderdikleri tahmin ediliyor. Bununla birlikte, havale yönetimini düzenleyen yeni sıkı kurallar süreci ciddi şekilde karmaşıklaştırmaktadır. Hızlı transferler ve gelişmiş gizlilik sunan özelliklere sahip bir kripto para birimi olan Dash’ın, Venezüela’da artan popülerliği bulunmaktadır. Vatandaşların işlem yapabilmeleri için başka bir seçenek de, dahili bir dash cüzdanı ile tasarlanmış KRIP telefonlarıyla birlikte alt koinlerin satın alınmasına ve harcamalarına olanak tanıyan işlevlere sahiptir.

Web Sitesi Oluşturucu Wix, Kripto Ödemeleri Kabul Etmeye Başlıyor

Kullanıcıların, programcı olmalarına veya bir programcı çalıştırmalarına gerek kalmadan web sitelerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir platform olan Wix.com, yakın zamanda çevrimiçi satıcıların kripto ödemelerini kabul etmesini sağlayacak bir hizmet sundu.

Yeni proje, Pumapay projesinin gelişmesini finanse etmek için bu yılın başlarında özel bir satışla 117 milyon dolar toplayan Kıbrıs merkezli Decentralized Vision firmasıyla ortaklaşa tanıtıldı. Ödemeler, yerel PMA jetonları kullanılarak yapılacaktır. Wix, internet sayfaları oluşturmak için 110 milyondan fazla kullanıcısını işaretle-tıkla sistemine sahip olduğunu iddia ediyor.

Kripto para endüstrisindeki bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de düşünce ve yorumlarınızı aşağıda yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın