Singapur Merkez Bankası, Ripple’ı Kripto Para (Cryptocurrency) Olarak “Görmüyor”

Singapur-Merkez-Bankasi-Ripple-Kripto-Para-Cryptocurrency-Olarak-Gormuyor-xrp-blockchain-blok-zincir

Singapur’un de facto merkez bankası üst düzey bir yetkilisi, 2 Mayıs’taki bir konferans panelinde yaptığı açıklamalarda, Ripple’ın (XRP) ödeme ağında potansiyel bulamadığını söyledi.

MIT’in 2019’daki Blockchain İşi etkinliğinde konuşan Singapur’daki Para İdaresi’nde (MAS) baş fintech görevlisi Sopnendu Mohanty, şehir devletinin blok-yanlısı duruşunu ve teknolojiyi ulusal düzeyde uygulamadaki ilerlemesini tartıştı.

Mohanty, MAS’ın Kanada’daki merkez bankası ile bu hafta başlarında gerçekleştirdiği sınır ötesi bir ödeme denemesi üzerine yorum yapıyordu.

İki devletin dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) ağını, Project Ubin ve Project Jasper’ı birbirine bağlayarak kurulan fon transferi, iki merkez bankası arasında bu tür ilk ödemeyi işaretledi.

Aynı zamanda, Ripple, sınırsız ödemeler sağlamak için XRP belirtecini kullanan ürünlerine bankacılık sektörünün ilgisini çekmeye çalıştı.

Böyle bir uygulama – MoneyTapRipple’ın SBI Grubu ile uzun vadeli ortaklığını takiben Japon bankalarından büyük ilgi gördü.

Ancak Singapur için Mohanty’ye göre maddi faydalar görmek zor.

DLT davası hakkında “Bizim için çok zorlayıcı olan şey, sınır ötesi ödemelere gelen tüm verimlilik kazancı” dedi. Ekledi:

Ripple bankası kripto para (cryptocurrency) biriminde fazla bir şey görmüyoruz, ancak sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda, kesinlikle çok fazla verimsizliği […] kaldırabileceğimize dair umut ediyoruz.”

2018 yılının başlarından itibaren, Ripple MAS ile teknolojisi için potansiyel kullanım durumları hakkında görüşmelerde bulunuyordu.

Bir Cevap Yazın