Rusya Devlet İnziva Yeri Müzesi, NFT Sanat Sergisine Ev Sahipliği Yapacak

Dünyanın en büyük ikinci sanat müzesi olan St. Petersburg’daki State Hermitage Müzesi, NFT kervanına sıçradı.

Kısaca

  • Dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri NFT’lere dahil oluyor.
  • Rusya Devlet Hermitage Müzesi, NFT’leri sanat dünyasında acil bir gündem olarak nitelendirdi.

Fungible token’ları ( NFT’ler ) “günümüz çağdaş sanat alanındaki en acil gündem” olarak tanımlayan müzenin duyurusu, serginin 2018’de detaylandırılan sergilerle başlayan yeni sanat biçimleri üzerindeki devam eden vurgunun bir parçasını oluşturacağını ortaya koydu. sanatsal bir teknik olarak yenilik.

Duyuruya göre projenin stratejik ortağı, kültürel ve sosyal inovasyona odaklanan bir vakıf olan Askenov Aile Vakfı olacak. “ Biz kültür sektörünün kapsam ve sınırlarının sürekli araştırma ve çağdaş sanat ve kültürün özel sosyal katkısını değerlendirmek için sistemlerin hazırlanmasına başlattık,” vakfın web okur.

NFT’ler sanat dünyasını sarsıyor

NFT’ler, sınırlı sayıda basılabilen kriptografik olarak benzersiz belirteçlerdir; Sonuç olarak, dijital sanatçıların dijital varlıklara gerçek dünyadaki kıtlığı ödünç vermelerini sağladılar. Dijital sanatçılar NFT’lerin sunduğu olanakları kucakladıkça, kripto sanatı sahnesi geçtiğimiz yıl patladı. Mekana giren büyük paralarla, yerleşik sanat kurumları da aynı yolu izledi.

Yalnızca geçen ayda, kripto sanatçısı Beeple’ın NFT koleksiyonu EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS , Christie’s’deki bir müzayedede 69 milyon dolara satıldı ve yaşayan bir sanatçının üçüncü en büyük satışı oldu. Rakip müzayede evi Sotheby’s, dijital sanatçı PAK’ın müzayedesini duyurarak davayı takip etti . Ve eski sanat dünyası da NFT sanatının olanaklarını araştırıyor; Rus Fütürizmi ressam Wladimir Baranoff-Rossiné ailesi olan açık arttırmayla bir kripto açık artırma sitesi Mintable üzerinde NFT eşlik yaptığı eserlerinden biri.

Nitekim, Devlet Ermitaj Müzesi’nin sergisi, NFT sanatının ilk fiziksel sergisi değil; Bu Nisan ayında, Pekin’deki bir kripto sanat grubu, “Sanal Niş: Aynada Hiç Mem Gördünüz mü?” başlıklı bir gösteriye ev sahipliği yapacak.

Ve kendi NFT koleksiyonunuzu sergilemek istiyorsanız, Qonos gibi üreticiler , değerli Beeple GIF’inizi kendi evinizde görüntülemenizi sağlayacak dijital çerçeveler oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın