Rus Pazarında, Kripto Para Değerleriyle (Cryptocurrency) Fiyatlandırılan Ürünlerin Satılmasına Başlandı

mentalmarket-cryptocurrency-market-Rus-Pazarinda-Kripto-Para-Degerleriyle-Cryptocurrency-Fiyatlandirilan-urunlerin-Satilmasina-Baslandi-bitcoin-ether-ripple-bitcoin-cash-litecoin-dash

Kullanıcıların kripto para değerlerinden fiyatlandırılan malları ve hizmetleri almalarına ve satmalarına olanak sağlayan yeni bir Rus online pazarı, son aylarda hızla büyüdü. Mentalmarket web sitesi, “kripto endüstrisinden” “emlak” a kadar bir düzine kategoride artan sayıda ilan yayınlıyor.

Mentalmarket, sınıflandırılmış ilanlarla herhangi bir web sitesine benziyor, ancak tüm öğeleri kripto para (cryptocurrency) olarak fiyatlandırılıyor. Platform, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Ripple’ın XRP’si ve Dash gibi büyük paralar için ödemeleri desteklemektedir. Fiyatlar ABD doları cinsinden gösterilir.

Pazar, Rus kripto meraklıları arasında artan ürün ve hizmet çeşitliliği ile popülerlik kazanıyor. Kullanıcılar, madencilik donanımı ve Bitcoin ATM cihazlarından Moskova çevresindeki arazilere ve Soçi’deki bir otele kadar neredeyse her şeyi satın alabilirler. Taşkentli bir çiftçi de koyun başına 0.074 BTC’den ilan koymuştur.

Rusya’nın ikinci en büyük şehri olan Saint Petersburg’daki Audi bayisi kısa süre önce Mentalmarket’te bir dizi ilan yayınladı. Mentalmarket’in CFO’su Kirill Skotnikov, “Artık herhangi bir Audi modelini kripto para (cryptocurrency) ile satın alabilirsiniz.” Daha pahalı modellerden bazıları 35 BTC’nin üzerinde satış yaparken, Audi A3 ise 230 ETH civarında.

Skotnikov, sınırlı sayıdaki günlük kullanımın, kripto piyasalarındaki mevcut düşüş eğiliminin ve teknolojiye karşı önyargının sebeplerinden biri olduğuna inanmaktadır. Rus haber bülteni Blockchain 24’e yaptığı açıklamada:

“Misyonumuz, çok çeşitli ürün ve hizmetler sunarak ve çok sayıda kullanıcı için kripto para birimleriyle etkileşimi basitleştirecek altyapı sağlayarak kripto para birimini banka kartları gibi kullanarak tanıdık ve basit bir şekilde kullanmaktır.”

Kripto para değerlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın