Ripple, İzlanda’ya Açılacak – Kripto Ticaret Bürosunu Satın Aldı

Ripple-izlanda-Acilacak-Kripto-Ticaret-Burosunu-Satin-Aldi-xrp-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-algrim

Ripple, 30 Eylül tarihli bir blog yazısında, kripto para (cryptocurrency) ticaret şirketi Algrim’in devralınmasıyla İzlanda’ya genişlediğini duyurdu.

Ripple Avrupa varlığını güçlendiriyor

Satın alma, Ripple’ın (XRP) saflarına altı mühendis ekliyor. Bu yeni ekip, Talep Üzerine Likidite (ODL) programında ayrılmaz bir rol oynayacaktır.

Duyuruya göre, İzlanda şimdi bir başka Avrupa üssü olarak Londra’ya katılarak şirketin mühendislik merkezlerinden biri olarak hizmet verecek. Ripple’ın ürün başkan yardımcısı Amir Sarhangi şunları söyledi:

“Bu ekip, bu bilgiyi edinmesi gereken bir ekibin kurulmasına karşı çalışıyor.”

Algrim ve Ripple – doğal bir uyum

Algrim, son iki yılda gelişen kripto ticareti platformuna 30’dan fazla piyasayı entegre etti. Duyuruya göre, mühendisler Ripple (XRP) ekibine on yıldan fazla bir deneyime sahip.

Algrim CEO’su Dadi Armannsson, Ripple’a doğal bir uyum olarak katılma kararını şöyle açıkladı:

“Her iki şirket de, son birkaç yıldır doğrudan çalıştığımız şeyle aynı hizada olan dijital varlıkların ve blok zincir (blockchain) teknolojisinin yaygın şekilde benimsenmesini sağlama vizyonunu paylaşıyor.”

Ripple geçen hafta, Xpring girişimi aracılığıyla ödemeler platformu Logos Network’ü satın aldı ve bu yılın başlarında MoneyGram ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın