Ripple CEO’su: Facebook’un Libra 2023’ten Önce Başlatılmayacak

Ripple-CEO-Facebook-Libra-2023’-once-Baslatilmayacak-xrp-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain

Blok zincir (blockchain) ödemeler ağı Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Facebook’un 2023‘ten önce Libra kripto para birimini (cryptocurrency) başaramayacağını düşünüyor.

Garlinghouse, 3 yıllık Libra gecikmesiyle bahis yaptı

7 Ekim’de Fortune ile yapılan bir röportajda konuşan Brad Garlinghouse, düzenleyici geri gönderimin yalnızca haziran ayında açıklanan projeyi dert etmeye devam edeceğini belirtti.

Libra’ya bahse girerim… Diyelim ki, 2022’nin sonunda Libra’nın yayınlanmayacağını düşünüyorum.”

Garlinghouse ayrıca, kripto para (cryptocurrency) birliği planlarında hükümetlerin dünya çapında Facebook ile ortaya koyduğu çeşitli sorunlara dikkat çekti.

Para ihracının devletin elinde kalması gerektiğini savunarak en son endişelerini dile getiren Almanya’nın maliye bakanıydı.

Apple CEO’su Tim Cook da 4 Ekim’de yaptığı açıklamada, teknoloji devinin Facebook’un liderliğini takip etmeyeceğini söyledi.

Facebook müttefik kaybediyor

Garlinghouse, “Eğer Facebook ok noktası olmasaydı, belki de daha iyi karşılanabileceğini düşünüyorum” dedi. Düzenleyicilerin Libra’yı bir Facebook projesi olarak gördüklerini de ekledi.

Yorumlar, projenin arkasındaki kar amacı gütmeyen, Facebook’un Libra Birliği için özellikle zor bir hafta geldi. Cuma günü, en büyük destekçilerinden biri olan PayPal, kendi saygınlığının zarar göreceği endişelerini öne sürerek katılımdan tamamen vazgeçti.

Bir firma temsilcisi; Libra’nın isteklerini desteklemeye devam ediyoruz ve gelecekte birlikte çalışma yolları hakkında diyalogu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın