Qtum Nedir?

Qtum, (Kuantum), Proof of Skate(PoS) kullanılarak Ethereum’un akıllı sözleşmelerini Bitcoin’in sabit blok zincirinin üstünde birleştiren Singapur merkezli bir blockchain teknolojisidir. Bu şekilde, Qtum akıllı sözleşme uygulamalarının kapsamını ve birlikte çalışabilirliğini, özellikle iş ve kurumsal amaçlar için arttırmayı umuyor. Buna ek olarak, Qtum, işletmelerin akıllı sözleşmeler oluşturmasını ve yürütmesini kolaylaştırmak için araçlar, şablonlar ve diğer akıllı sözleşme seçeneklerini uygulamaktadır.

Qtum’un arkasındaki fikir, akıllı sözleşmeleri Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleriyle birlikte çalışabilirlik sunarken işlemleri daha kolay ve daha güvenli hale getirmektir. Qtum kodunun temeli blockchaindir; ancak Qtum geliştiricileri soyut sözleşmeler yapmış ve Bitcoin blok zincirine akıllı sözleşmeler için Ethereum sanal makinesinin Bitcoin’in üstünde çalışmasına izin veren katmanlar eklemiştir. Bu nedenle, Qtum, Bitcoin ve Ethereum topluluklarındaki yeni gelişmelerden yararlanır ve Ethereum üzerine kurulan akıllı sözleşmeler de Qtum’a kolayca taşınabilir.

Qtum Kurucuları Kimlerdir?

Qtum ekibi Asya merkezlidir. Pazarlama çabalarının ve sosyal yardımlarının çoğu Asya pazarlarına, özellikle Çin pazarına hitap eder. Birden fazla web sitesi Qtum’u “Çin Ethereumu” olarak adlandırdı.

Çin’de Steven Dai veya Shuai Chu olarak da bilinen Patrick Dai, 2016 yılında Singapur merkezli Qtum Foundation’ı kurdu. Proje, o zamandan beri blockchain teknolojilerine dayanan merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en iyi bilinen platformlardan biri haline geldi. Şu anda 194 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan adsız bir dijital para birimi olan Qtum’u piyasaya sürdü. Dai, Draper Üniversitesi mezunudur ve kendi başına gröev yapmadan önce Çin e-ticaret devi Alibaba’da çalışmıştır.

Genel olarak Qtum, teknoloji, yönetim ve mevcut arzu edilen iş merkezli Dapps alanlarında nispeten üstün olan Bitcoin ve Ethereum’a bir alternatif olarak konumlanıyor. Qtum’un kurucusu Patrick Dai, daha önce Vechain ve BitSE Grubu’nda CTO olarak görev yapmıştı.

Qtum Nasıl Alınır?

Başlamak için Qtum’u bir veya daha fazla para birimi çiftinde listeleyen bir exchange’i arayın. Daha sonra, e-posta adresinizi girip bir şifre oluşturarak bir hesap açmanız gerekir. Birçok borsa, para yatırıp ticarete başlamadan önce tam adınızı, iletişim bilgilerinizi ve geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi isteyebilir. Ayrıca, ek bir güvenlik katmanı için hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz.

Hesabınıza TL yatırma işlemi yaptıktan sonra Qtum hizmeti sağlayan borsa siteleri üzerinden alış işlemi yapabilirsiniz. Şimdi, seçtiğiniz exchange’in alış-satış bölümünü tıklayıp BTC / QTUM gibi istediğiniz para birimi eşleştirmesini aratabilirsiniz. Satın almak için bağlantıları arayın ve size harcamak istediğiniz Bitcoin veya Ethereum miktarını veya satın almak istediğiniz blockch sayısını girme seçeneğini bulunuz. Satın alma işleminizi onaylamadan önce, işlemin tüm ayrıntılarını gözden geçirdiğinizden ve toplam maliyetten memnun olduğunuzdan emin olun.

Bir Cevap Yazın