OmiseGo (OMG) Nedir?

OmiseGo (OMG) jetonu beyaz bir cüzdandır. Omise adlı Taylandlı bir finansal hizmet şirketi tarafından Ethereum ve blockchain üzerine inşa edildi. Tam adı OmiseGo’dur.

OmiseGo, kullanıcıların geleneksel bir borsa kullanmadan bir blockchain’den farklı bir cüzdana para aktarmalarına izin vermektedir. Ayrıca, blok zincirleri ile VISA ve SWIFT gibi geleneksel ödeme sağlayıcıları arasında para transferi yapılmasını sağlar.

OmiseGo, ödeme ağlarını merkezileştirmeye ve halka açık bir finansal sistem oluşturmaya çalışan Ethereum tabanlı bir Proof of Stake (PoS) platformudur. Amacı, ödeme işlemcileri, finansal kurumlar ve ağ geçitleri arasındaki temel koordinasyon sorununa çözüm sunmaktır. OmiseGo, Güneydoğu Asya’da yerleşik bir ödeme işlemcisi olan Omise şirketinin bağımsız bir uzantısıdır. Omise 2013 yılında kuruldu ve Temmuz 2017’de OmiseGo ICO’yu çıkardı. Daha sonra 25 milyon dolar kar elde etti.

Platform, White Label Wallet, SDK, ODEX ve Plazma dahil olmak üzere ağının temel bileşenlerini oluşturmaya odaklanmıştır. Hem ODEX hem de Plazma teknik olarak sofistike ve endüstrideki yeniliklerin başında gelmektedir. Omise, McDonalds dahil olmak üzere birçok önde gelen uluslararası şirketler için ödeme seçenekleriyle güç vermektedir. OmiseGo, SBI Yatırım ve Golden Gate Ventures gibi ortaklarla iş birliği yapmaktadır.

OMiseGo (OMG) Nasıl Alınır?

Başlamak için OmiseGo‘yu bir veya daha fazla para birimi çiftinde listeleyen bir exchange’te arayın. Daha sonra, e-posta adresinizi girip bir şifre oluşturarak bir hesap açmanız gerekir. Birçok borsa, para yatırıp ticarete başlamadan önce tam adınızı, iletişim bilgilerinizi ve geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi isteyebilir. Ayrıca, ek bir güvenlik katmanı için hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. Hesabınıza TL yatırma işlemi yaptıktan sonra OmiseGo hizmeti sağlayan borsa siteleri üzerinden alış işlemi yapabilirsiniz. Şimdi, seçtiğiniz exchange’in alış-satış bölümünü tıklayıp OmiseGo gibi istediğiniz para birimi eşleştirmesini aratabilirsiniz. Satın alma işleminizi onaylamadan önce, işlemin tüm ayrıntılarını gözden geçirdiğinizden ve toplam maliyetten memnun olduğunuzdan emin olun.

Bir Cevap Yazın