Obama ‘Umut’ Afiş Sanatçısı Olan Shepard Fairey’i NFT Üzerinden Satıyor

Açık artırma 29 Mart’ta yapılacak.

Kısaca

  • Eski Başkan Barack Obama’nın ikonik “Umut” kampanya afişinin arkasındaki sanatçı Shepard Fairey bir NFT satıyor.
  • Önümüzdeki hafta müzayedeye çıkacak ve gelirin bir kısmı Uluslararası Af Örgütü’ne gidecek.

“İdeal Güce İtaat ” adlı dijital bir görüntüye eklenir ve NFT pazar yeri SuperRare’de açık artırmada satışa çıkarılır.

As blockchain ütopyacılar ve sanat dünya dolandırıcılar NFT Hype motora kömür kürekle var, her türlü yaratıcıları para çok büyük miktarlarda, gemiye GIF ve ses dosyaları kapalı müzayedeye atlama edilmiştir.

Ve çılgınlıkla birlikte çok yönlü bir tepki geldi.

NFT’lerin ekolojik ayak izi ne olacak ? Orada değil misin telif hakkı sorunları burada yer ? Münhasırlık sorunu ne olacak – bu şeyler yalnızca yerleşik izleyicileri olan kripto meraklıları için erişilebilir değil mi? NFT’lerin sadece kara para aklama için bir araç olmadığını nereden biliyoruz?

Ve bekleyin: 69 milyon dolara satın aldığım JPEG aslında sonsuza kadar blok zincirinde yaşamıyor mu?

Kuşkuculuk yükseldikçe zanaatkarlar, iklim dengesi ve farklı yardımsever bileşenler ile yeni NFT duyurlarını hazırlıyorlar.

 Aphex Twin, son NFT satışından elde ettiği parayı ağaç dikmek için kullanacağını ve NFT pazar yeri Nifty Gateway’in Peru’daki orman koruma çabalarına para yatırmayı planladığını söyledi.

“İdeal Gücü İtaat”, SuperRare ile blok zinciri tabanlı varlıklar için sahiplik sertifikaları sağlayan Verisart adlı bir şirket arasındaki işbirliğinin bir parçasıdır. Parça 29 Mart’ta açık artırmaya çıkacak.

Bir Cevap Yazın