NYSE Ana Şirketi, Bakkt Platformunda Bitcoin Vadeli İşlemleri için Lansman Tarihini Açıkladı

nyse-bitcoin-kripto-para-cryptocurrency-hisse

New York Borsası’nın (NYSE), Intercontinental Exchange’in (ICE) ana şirketi 22 Ekim’de yayınlanan bir belgeye göre, Bitcoin (BTC) forex platformunun Bakkt platformunda lansman tarihini açıkladı.

Bakkt, bu yılın başlarında küresel değişim operatörü ICE tarafından kurulmuş olan dijital varlıkların alım satımı, depolanması ve harcanması için kurulmuş bir platformdur.

Intercontinental Exchange (ICE)

Belgeye göre ICE, Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmelerini 12 Aralık 2018’de işlemek için listeleyecek. Ürün fiziksel olarak sabitlenecek ve ICE Clear US, Inc. tarafından değişimi yapılacak. Bildiride ayrıca:

“Her vadeli işlem sözleşmesi Bakkt Digital Asset Warehouse’da bir Bitcoin teslimatı için davet yapılacak ve ABD doları cinsinden işlem görecek. Her ‘Değişim İş Günü’ için bir günlük sözleşme listelenecektir.”

Eylül ayında yapılan bir önceki açıklamayla, şirketin “ilk sözleşmelerin ABD doları, sterlin ve euro karşısında fiziksel olarak BTC vadeli işlem sözleşmelerine ve yetkin para birimleriyle teslim edileceğine” dair destek açıklaması yaptı.

Bakkt BTC sözleşmesi için marj ticaretini desteklemeyecektir. Platform marjı, kaldıraç ve nakit ödeme yapılmasına izin vermemekle birlikte, platformun piyasa bütünlüğünü daha iyi desteklediği ve “dijital para birimleri vaadini ilerletmenin” anahtarı olduğunu söylediği “güvenilir fiyat oluşumu” nu sağlayacağı bildiriliyor.

Geçen yılın Aralık ayında Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Chicago Board Operations Exchange (CBOE), Bitcoin’in geleceğini başlattı. Bu yaz, San Francisco Federal Rezerv Bankası, “Vadeli işlemlerin gerçekleşmesinin ardından fiyatların hızlı bir şekilde artması ve müteakip düşüşün tesadüfi görünmediğini” belirten bir Ekonomik Mektup yazdı ve “ tipik olarak bir varlık için vadeli işlem piyasalarına girişe eşlik eder. “

Bir Cevap Yazın