Nisan sonunda 80.000 $ ‘lık Bitcoin fiyatı, çoğu opsiyon tüccarının hedefi gibi görünüyor.

Opsiyon tüccarları yükseliş gösteriyor ve bitcoin fiyatının Nisan ayının sonlarında 80.000 $ ‘ın üzerine çıkacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, analiz verileri bu senaryonun pek olası olmadığını göstermektedir.

Gelecek ay merakla beklenen Coinbase halka arzı gibi ufukta olaylarla birlikte, opsiyon tüccarları Bitcoin fiyatının yükselen rallisine devam edeceğini ve önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını iddia ediyor gibi görünüyor.

80.000 $ aralığında bir Bitcoin fiyatı, en çok paranın

yatırıldığı yerdir 24 Mart’ta, kriptoanaliz firması Glassnode’un kurucuları, eşler arası kripto türevleri borsası Deribit’teki opsiyon tüccarlarının bir 30 Nisan gibi erken bir tarihte sona eren 80.000 $ ‘lık kullanım fiyatı. Bu fiyat hedefine sahip sözleşmeler, diğer kullanım fiyatlarından% 50 daha fazla satışı temsil eden 4.000 BTC nominal değerle zaten satın alındı.

Bununla birlikte, Nisan ayı sonunda bitcoin fiyatı 80.000 $ ‘ın altına düşerse, opsiyon tüccarlarının beklentilerinin aksine sözleşmelerin süresi dolacak ve değersiz olacaktır. Bu nedenle, opsiyon tüccarları, böyle bir sözleşme satın almak için Bitcoin fiyatının pazarın zirvesine ulaşmaktan çok uzak olduğuna ikna edilmelidir.

Çarpıklık, BTC’ye sadece% 6,19 başarı şansı veriyor

Veri toplayıcı Skew’e göre, 30 Nisan kontratı için piyasa verilerine dayanan olasılık tahminleri, opsiyon tacirlerinin biraz fazla iyimser olabileceğini gösteriyor. Analitik platformu, ona sadece% 6,19’luk bir olasılık verir. Tersine, bu, opsiyon tüccarlarının pozisyonları olgunlaştığında bitcoin fiyatının 80.000 $ ‘ın altına düşme olasılığının% 93.81 olduğu anlamına gelir.

Bu durumda, 80.000 $ veya daha fazla fiyat beklentisi buzdağının görünen kısmı bile değil. Kullanım fiyatı 120.000 $ olan sözleşmeler etrafında da önemli hacim birikmiştir. Bu, bazı tüccarların önümüzdeki beş hafta içinde Bitcoin fiyatının iki katından fazla olacağına inandıkları anlamına geliyor. Bununla birlikte, Skew’e göre, bitcoin fiyatının 30 Nisan son kullanma tarihine kadar 100.000 $ ‘a bile ulaşma şansı yalnızca% 2.15.

Bu yüzden mi opsiyon tacirleri cüzdanlarında çok gevşek para olan veya cüzdanlarında BTC bulunan hayalperestler mi? Tabii ki değil. En azından zorunlu olarak değil. Birçok opsiyon tüccarı, farklı kullanım fiyatlarına sahip birden çok sözleşmede pozisyon oluşturur. Kullanım fiyatı 80.000 $ ve 120.000 $ olan sözleşmelerin tüm alıcıları bu fiyat hedefine ulaşılabileceğini varsaymaz. Ama bu olaylara gerçek bir şans veriyorlar.

Bir Cevap Yazın