New York Üniversitesi’nde Blok Zincir Eğitimi Verilecek

New York Üniversitesi (NYU), 18 Eylül’deki CBS New York’un haberine göre, blok zincir teknolojisinde öğrencilere önemli bir yer sunmak için Amerika’daki “ilk” üniversiteye dönüştüğünü bildirdi.
NYU Stern School of Business (Stern İşletme Fakültesi)

Programın, ayrıca, kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisinde lisans dersleri sunan bir öncü olan NYU Stern School of Business tarafından sağlanacağı bildirildi. Profesör Andrew Hinkes yeni program hakkında şöyle konuştu:

“Öğrencilerin, hem yasal hem de iş anlamlarını anlayabilmeleri ve bu yeni pazarla başa çıkmalarını sağlayabilmeleri için kaputun altında neler olup bittiğini anlayabilecekleri bir temel oluşturmayı umuyoruz” dedi.

Doçent Kathleen Derose’a göre, eğitim kurumu büyük şirketlerin eğitim programında ortak olmasını beklerken “Fintech girişimcileri muhtemelen yeni havalı şeyleri icat edecektir.” açıklamasında bulundu. Yeni teklife ilgi duyan öğrencilerin sayısının artması, NYU’nun bu okul yılındaki ders tekliflerini ikiye katladığı bildiriliyor.

Kripto para değişim borsası Coinbase’den Adam White, öğrencilerin “yeni bir sanayinin doğuşunu, gelişimini görmeleri” gerektiğini söyledi. “Pek çok açıdan, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi şeylere ve internet 3.0 olarak blok zinciri teknolojisine baktık. ”

Coinbase Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adam White

Geçtiğimiz ay Coinbase, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 42’sinin kripto para birimleri ve blok zincirinde en az bir sınıfa sahip olduğunu gösteren bir çalışma yayınladı. Çalışmada incelenen 172 sınıftan %15’i ekonomi, finans, hukuk ve iş bölümleri tarafından, %4’ü ise sosyal bilimler bölümlerinden oluşmaktadır. Çalışma, blok zincir ve kripto para ile ilgili derslerin Amerika’da diğer ülkeler arasında en popüler olduğunu buldu.

Amerikalı öğrencilerin kripto paraya olan ilgileri yalnızca eğitim programlarında değil, kripto para birimine yatırım da yapıyorlar. Mart ayında Öğrenci Kredisi Raporu tarafından yapılan bir araştırmada, kolej öğrencilerinin %21,2’si kripto para yatırımını finanse etmek için kredi parası kullandı ve kripto paradaki yukarı yönlü hareketliliğin borçlarını daha hızlı ödemelerine yardımcı olacağını umduklarını belirtiler.

Bir Cevap Yazın