New York Mali Düzenleyicileri, Robinhood Crypto ve Libertyx’e Lisans Verdi

New-york-Mali-Duzenleyicileri-Robinhood-Crypto-ve-Libertyx-Lisans-Verdi-kripto-para-cryptocurrency-bitcoin-btc-ethrerum-eth-litecoin-ltc-bitcoincash-bch-xrp-ripple

Robinhood Crypto ve Libertyx, New York Eyalet Finansal Hizmetler Departmanı tarafından lisans verilmiştir. Robinhood şimdi yedi kripto para biriminin alım, satım ve depolanmasına teklif vermeye yetkilidir. Bu arada, Libertyx, müşterilerin New York’taki geleneksel ATM‘lerden BTC satın almak için banka kartlarını kullanmalarına izin veren ilk “Bitlicense” oldu.

Robinhood Crypto

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Robinhood Crypto Llc ve Moon Inc., dba Libertyx’in kripto para lisansı başvurularını onaylamıştır. Robinhood ayrıca bir para aktarma lisansı aldı. NYDFS, bugüne kadar New York‘ta kripto para hizmetleri vermeleri için 16 şirketi onayladı. Düzenleyicinin Perşembe günü yaptığı duyuru şöyle:

[NY] DFS, Robinhood Crypto’ya, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin de dahil olmak üzere yedi kripto para biriminin alım, satım ve depolama hizmetleri sunma yetkisi verdi.”

Robinhood daha sonra tweetledi: “NY için ‘Bitlicense’ ve para verici lisansımızı yeni aldık. Önümüzdeki aylarda orada kripto açmamızı bekliyoruz. ”

Platform ayrıca BTG, DASH, LSK, XMR, NEO, OMG, QTUM, XRP, XLM ve ZEC için gerçek zamanlı pazar verilerini de destekliyor. Şirket, ek kripto para birimlerinin alım ve satımını destekleyecek bir plana dikkat çekerken, web sitesinde “bireysel kripto para birimleri için piyasa verilerini desteklemenin mutlaka satın alma ve satmayı planladığımız anlamına gelmediğini” vurguladı.

New York‘a ek olarak, şu anda Alaska, Arizona, Arkansas, Kaliforniya, Colorado, Connecticut, Florida, Georgia, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, New Jersey, New’ Mexico, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Virginia, Wisconsin, Wyoming ve Washington eyaletlerinde sunulmaktadır.

Libertyx

Libertyx CEO’su Chris Yim, bir ‘Bitlicense’i’ “kapsamlı” olarak elde etmek için inceleme sürecini tanımladı. Regülatör detaylı olarak hazırlandı:

“New York’ta, tüketicilere borç terminalleri aracılığıyla Bitcoin satışı sağlayacak olan Libertyx, müşterilerin bankamatik kartlarını geleneksel ATM‘lerden Bitcoin satın almalarına olanak tanıyan ilk [NY] DFS kripto para lisansı.” dedi.

Şirket 2014 yılında ilk Bitcoin ATM’sini başlattı ve insanların BTC satın alabilecekleri mağaza ağını büyütüyor. “Bugün anında Bitcoin satın alabileceğiniz ve anında satabileceğiniz binlerce yerel mağazamız var. Ağımız yerel mağaza kasiyerlerini, bağımsız banka kiosklarını ve geleneksel ATM’leri içeriyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın