Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Moğolistan Merkez Bankası Kripto Para “Candy” İçin İzin Verdi

Moğolistan Merkez Bankası Kripto Para “Candy” İçin İzin Verdi

28 Eylül günü resmi gazete olan Montsame’de yayınlanan bir habere göre. Moğolistan’ın en büyük mobil telekom operatörü, ülkenin kendi kripto para birimini veren ilk lisanslı kuruluşu haline geldi .

Mobicom’un mali kolu Mobifinance’ın, yatırımcılara “Candy” adını verdiği kripto para birimi hakkında bilgilendirme yapılacağı söylendi. Yöneticiler, Moğolistan Merkez Bankası’nın cuma günkü tören etkinliğine katılım için resmi izin aldı.

Moğolistan Merkez Bankası resmi kripto para düzenlemesini onayladıktan yaklaşık beş ay sonra elde edilen başarı hakkında yorum yapan Mobicom CEO’su Tatsuya Hamada, olgunun ekonomideki gelecekte rolüne ilişkin yüksek bir değer olduğunu söyledi.

Montsame, “Kripto para birimleri dolaşımına başladıkça, ATM’ler ve kartlar da geçmiştekaldı.” dedi.

Moğolistan Merkez Bankası

Merkez bankası tarafından Nisan ayında ortaya konulan kripto para düzenlemesi“yönetmelik, kripto para sistemine kimlerin katılacağı, izin alma süreci, müşterilerin ve hizmet sağlayıcıların hak ve görevlerinin nasıl yapılacağı” gibi konuları kapsayacaktır.

Montsame bu durumda: “Aynı zamanda FinTech teknolojisinin ve ödeme sisteminin daha fazla geliştirilmesini desteklemesi bekleniyor ,” diyor.

Candy, Moğol tüketicileri için, çeşitli iş ve hizmetler için bir dizi işletmeyle kripto para ile ödeme yapabildikleri bir ekosistem şu anda zaten var.

Bir Cevap Yazın