MIT Profesörü Christian Catalini, Facebook Koin Üzerinde Çalışıyor

MIT-Profesoru-Christian-Catalini-Facebook-Koin-uzerinde-calisiyor-kripto-para-cryptocurrency-bitcoin-btc-ilk-para-teklifi-ico

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü profesörü Christian Catalini izinli ve Facebook koinin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor, 3 Mayıs’ta Coindesk kripto para (cryptocurrency) birimi haber sitesinde duyuruldu.

Her raporda, durum bilgisi olan iki isimsiz kaynak Coindesk’e Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini – MIT’de Theodore T. Miller Kariyer Gelişimi Profesörü – bildirilen belirteç ekonomisi alanında daha önde gelen araştırmacılardan biri. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ilk para teklifleri (ICO) ve belirteçlerin değeri hakkında bir rapor yazdı.

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un ısmarlama kripto para (cryptocurrency) birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı bildiriliyor. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi belirteçlerinin yaratılmasını “araştırdığını” ortaya koydu.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu bildirdi. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para (cryptocurrency) birimi projesiyle Bitcoin’in (BTC) başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Basında, hem Facebook hem de Catalini, Cointelegraph’ın rapor edilen gelişme hakkındaki yorum talebine cevap vermedi.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin (BTC) dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin (BTC) Projesine liderlik eden kişilerden biriydi.

Nisan ayında, Cointelegraph, kripto para (cryptocurrency) birimi alanında internet devleri Facebook, Twitter ve Telegram’ın hem rivayet edilip hem de onaylanan katılımının bir analizini yayınladı.

Bir Cevap Yazın