Microsoft ve NZ Emeklilik Fonu Bitcoin’e Dalarken Piyasalar Yükseldi

Kısaca

  • Bitcoin, dün yaşanan sürekli kayıpların ardından geri döndü.
  • Ancak kısa bir daralma beklendiği için piyasalar çalkantılı bir döneme doğru ilerliyor.
  • Daha geniş ABD ekonomisi tahmin edilenden daha hızlı iyileşiyor.

Dün yaşanan sürekli kayıpların ardından bu sabah piyasalarda canlanma işaretleri görüldü.  

Ancak bu hatta devam eden direnç ve piyasalar iyileşme aşamasında görünüyor. Piyasa değeri şu anda yükseliyor ve 1,66 trilyon dolarda duruyor.

Bitcoin , yazı yazılırken% 1.5 artarak tekrar yeşile döndü. CoinMarketCap’e göre son 24 saatte BTC 50.856 $ ‘a kadar düştü, ancak şu anda 53.000 $’ ların ortasında yer alıyor.

Piyasalar iki bitlik haberin tadını çıkarıyor gibi görünüyor. İlki, Microsoft’un merkezi olmayan tanımlayıcı ağını Bitcoin’in ana ağına yerleştirmesiydi. Dört yıl önce başlayan proje, kuruluşların ve bireylerin üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmadan çevrimiçi olarak tanımlanmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

İkinci haber, Yeni Zelanda emeklilik fonu KiwiSaver’ın 350 milyon dolarlık fonunun% 5’ini bitcoin’e yatırdığıydı.

Ancak kurtarma, bugün sona ermesi planlanan rekor sayıda Bitcoin opsiyon sözleşmesiyle kısıtlanabilir .

6 milyar dolarlık sözleşmelerin süresinin dolması ve piyasa analistlerinin kısa süreli bir daralmaya yol açması bekleniyor. Kısa boylu bahisçiler, kayıplarını karşılamak için BTC almaya zorlandıkça fiyatları yukarı çekmesi muhtemel olsa da, sürekli bir artış yaratması olası değildir.

Piyasa İzleme’nin dün işaret ettiği gibi, başka yerlerdeki varlıklar yatırımları BTC’den uzaklaştırırken piyasalar köpüklü bir döneme giriyor. ByBt tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında 2 milyar dolardan fazla paraya çevrildi ve bu da piyasalarda gezinmenin gittikçe zorlaştığını gösteriyor.

Bu dalgalanma Wall Street’te de hissedildi. Dow, S&P 500 ve Nasdaq dünkü seansı biraz daha yüksek kapattı, ancak döngüsel ticaret kutuplaştırıcı sayıda kazanan ve kaybeden yarattığı için piyasalar daha da dengesiz hale geliyor.

Teknoloji hisseleri, çeyreğin başlarında elde edilen kazanımları korumaya çalışırken, değer hisseleri 2021’in başlarında en iyi performans gösteren hisse senetleri haline geldi.

RBC Capital Markets öz sermaye stratejisi başkanı Lori Calvasina, yakın tarihli bir notta “Değerin büyümeden daha iyi performans gösterdiğini gördük,” dedi .

Ancak bazı iktisatçılar değişimin hızına ayak uydurmakta zorlanıyor. Bank of America ekonomistleri Perşembe günü, “Bu ekonomiye ayak uydurmak zor” dedi. Firma, Federal Rezerv’in% 6,5 tahminine kıyasla GSYİH büyüme tahminini% 7,0’a yükseltiyor .

Bu ekonomi için iyi ve tüketiciler için iyi olsa da, Bitcoin’in bu yıl gözlerini sulandıran yükselişi durabilir. Ancak bu, bazılarının yükseliş görünümlerini ikiye katlamasını engellemedi.

Deribit borsasına göre, borsadaki en yaygın açık pozisyon 80.000 $ ‘lık çağrı, yani bazılarının Nisan ayında başka bir Bitcoin patlaması beklediği anlamına geliyor. 

Bir Cevap Yazın