Manchester City’den $ CITY Taraftar Token’ı Piyasaya Sürme

Man City zaten canlı olan kripto ligine katılıyor.

Kısaca

  • Man City, Socios ile ortaklaşa $ CITY jetonunu başlattı.
  • Kulüp ayrıca Animoca ile blockchain oyunları ve koleksiyon ürünleri geliştiriyor.
  • Blockchain futbol koleksiyonları, NBA Top Shots kadar popüler hale gelebilir mi?

Premier ligin zirvesinde dinlenmekle yetinmeyen İngiliz futbol takımı Manchester City, gözünü daha da prestijli olan – yine de Decrypt okuyucuları için – kripto ligine dikmiş durumda.

Kulüp ile işbirliği yaptı dizgeciklere platformu Socios.com bu teklif fanlar belirteç iddia VIP ödülleri, kulüp promosyonlar, AR-etkin özellikleri yeteneği ve Socios sitesinde bağlayıcı ve bağlayıcı olmayan kulüp anketler yaklaşan bir oy yeni $ CITY başlatmak için .

Socios, daha önce üst düzey kulüplerle ortaklık kurdu.

$ ŞEHİR belirteci yeterli değildi Ve eğer, Manchester City de yaratmak için dijital eğlence şirketi Animoca ile işbirliği yapmaktadır blockchain oyunlar ve koleksiyon.  

$ CITY Jetonları Değiştirilebilir

Man City’nin dijital varlık dünyasındaki tasarımları iki yönlüdür.  

Tüm kayıtlı Cityzens’ler (hayranlar resmi hayran kulübüne kaydoldular), bir ücretsiz $ CITY jetonu talep edebilirler.

Bu muhtemelen, ” öz sermaye fonlarını sponsorluk katkıları olarak gizlemek ” için Avrupa kulüp yarışmalarının iki yıllık yasaklanmasının ardından yakın incelemeye alınan kulübün muhasebecileri için yeni bir başlangıç . Yasak temyizde kaldırıldı ve kulüp geçen yıl Spor Tahkim Mahkemesi tarafından aklandı.

Diğer Şehir Güzellikleri Değiştirilemez Olacak

Animoca ile olan ortaklıkları sayesinde Manchester City, dijital koleksiyonlar için mevcut altına hücumuna şiddetle atlıyor. Değiştirilemez Jetonlar ( NFT’ler) , Ethereum blok zincirinin dağıtılmış defterinde koddaki benzersizliklerini kanıtlayabilen benzersiz dijital koleksiyon öğeleridir . Kısacası bunlar, Ethereum’un silinmez blok zincirindeki değerleri yeniden yazarak veya değiştirerek taklit edilemeyecek doğrulanabilir bir dijital kıtlık biçimidir .

NFT’ler, bir dijital sanat eseri biçimindeki tek bir NFT belirtecinin 69,3 milyon dolara kadar satılabildiği sanat dünyasında bir hobi atından çok daha fazlası haline geldi .

Ancak Amerikan spor organizasyonları altına hücumunu çoktan gördü. NBA Top Shots, tek bir günde 32 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti ve en yüksek seviyeye gelindiğinde, piyasaya sürüldüğünde yarım saatte 2.673 güçlendirici Seri 2 Holo kart sattı , bu da 2.6 milyon dolara tekabül ediyor .

Amerikan Futbolu da aksiyona giriyor. Bu yılın başlarında, Tampa Bay Buccaneers sıkı sonu Rob Gronkowski, dijital koleksiyon pazarı Opensea’daki Super Bowl galibiyetlerinin Şampiyona Serisi NFT ticaret kartlarını yayınladı. Şu anda en yüksek değerli spor NFT’leri rekorunu kırdılar ve açık artırmada ona 1,6 milyon dolar kazandırdılar .

Açıkça futbol NFT’leri için de geniş bir alan var. Portekizli futbol efsanesi Christiano Ronaldo’nun bir NFT’si Sorare’de 290 bin dolara satıldıktan sonra rekorlar kırdı ve en çok satan dijital futbol koleksiyonu oldu.

Bir Cevap Yazın