Malezya Hükümeti’nin Kripto Para Düzenlemesinde Hala Kararsız

Malezya-Hukumetinin-Kripto-Para-Duzenlemesinde-Hala-Kararsiz-malaysian-cryptocurrency-ico-ilkparateklifi

Malezya hükümetinin, 12 Ocak’ta İngilizce yayınlanan New Straits Times haberinde yerel kripto para birimlerinin yasallaştırılıp yasallaştırılmayacağı konusunda kararsız olduğu bildiriliyor.

Malezya federal bölge bakanı Khalid Abdul Samad‘ın kripto para birimlerinin şu anda yasal mı yoksa yasadışı mı olduğu sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Şu anda, durum hala belirsiz koruduğu için cevap ne yasal ne de yasa dışı” dedi.

Samad ayrıca, önerilen bir devlet kripto para birimi olan Harapan Coin’in (HRP) başlatılmasına katılırken, konunun kendi yetki alanına girmediğine dikkat çekerek Maliye Bakanı olarak atanmadığını da belirtti.

Aralık 2018’de, Malezya’nın Finans Düzenleyicisi ve Merkez Bankası, kripto para birimi ve ilk madeni para teklifi (ICO) varlıkları hakkında düzenleme yaptıklarını doğruladıkları ortak bir bildiri yayınladılar.

Samad’ın daha önce Bank Negara Malezya’ya ve Başbakan Tun Dr Mahathir Mohamad’e devlet işlemlerinde kripto para birimi Harapan Coin’i kullanmayı önerdiği bildirildi.

Bununla birlikte, bir Malezya Parlamentosu Üyesi, hükümeti Harapan Coin kripto projesini başlatmadan önce uygun kripto para birimi düzenlemeleri uygulamaya çağırdı.

Malezya hükümetinin kripto para alanında yapacağı düzenleme ve çıkarmayı planladığı kripto para birimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın