Lloyd’s of London, Kripto Para Depolama Hizmeti Sunan Kingdom Trust’ı Sigortaladı

Kurumsal kripto para depolama platformu olan Kingdom Trust şirketinin yaptığı açıklamaya göre, şirket artık dünyanın en büyük sigorta pazarı olan Lloyd’s of London tarafından sigortalandı. Kentucky merkezli alternatif varlık saklama hizmeti veren Kingdom Trust şuanda hizmet verdikleri 30 para biriminden oluşan 12 milyar dolarlık bir varlığa sahip olduğunu açıkladı.

Lloyd’s of London, Kurumsal Para Hizmetinin Güvenliğini Garanti Etti

Geçtiğimiz salı günü, kurumsal dijital para hizmeti sunan ve 12 milyar dolar değerinde bir varlığa sahip olan Kingdom Trust, Lloyd’s of London tarafından bütün rezervlerinin sigortalanacağını açıkladı. Kingdom Trust, kurumlara ve bireysel yatırımcılara kripto para saklama, yönetme ve farklı varlık fonlarına yatırım yamalarını sağlamaktadır.

Kingdom Trust’ın CEO’su Matt Jenning, yaptığı açklamada; “En başından beri, kurumsal yatırımcıları pazarda etkin kılmak için sigortayı önemli bir anahtar faktör olarak gördük,”

Kingdom Trust, şirketin SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) düzenlemelerine bağlı olduklarını ve bir çok yatırım aracını ele alabileceklerini açıkladı. Kingdom Trust, bünyesinde kripto para yatırımı yapmak istemeyen müşterilerine, halka açık ve özel fonlara yatırım yapmalarına imkan sunamktadır.

Kingdom Trust, dijital para kullanan müşterilerinin hesap güvenliği için soğuk depolama kullandığını ve diğer şifreleme sağlayıcıları ile sürekli ve güçlü bir iletişim kurduklarını belirtti. Ancak, Lloyd’s of London’a, Kingdom Trust ile sağlandığı iddia edilen sigorta anlaşması sorulduğunda, bu konuda yorum yapmayı reddetti. Lloyd’s of London, en büyük sigorta pazarlarından biridir ve bünyesinde yönetilen 85 sendika bulunmaktadır. 2017 yılında 33.6 milyar sterlin değerinde prim ödeyen şirketin 56 yönetim ajansı bulunmaktadır.

Kripto paraların sigortalanabilir olması olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de düşüncelerinizi aşağıda yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirisiniz.

Bir Cevap Yazın