Litecoin’den Charlie Lee: ‘Merkezi Olmayan Kripto Paralar % 51 Saldırıya Duyarlı Olmalı ‘

ethereum-coinbase-Litecoin'den Charlie Lee-Merkezi-Olmayan-Kripto-Paralar-%51-Saldiriya-Duyarli-Olmali-ethereum-etc-kripto-para-cryptocurrency-51attack

Litecoin (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, 7 Ocak’ta bir tweet attı, merkezi olmayan bir kripto para birimi, tanım gereği, %51 saldırılara karşı savunmasızdır.

Pek çok kişinin% 51 saldırısı olarak bahsettiği Ethereum Classic (ETC) ağındaki olağandışı madencilik faaliyetleri ile ilgili son haberler sonrasında, Lee şunları dile getirerek, gözlemini paylaştı:

“Tanımı gereği, merkezi olmayan bir kripto para biriminin, hashrate, menfaat ve / veya izinsiz olarak edinilebilir diğer kaynaklar tarafından %51 saldırıya duyarlı olması gerekir. Bir kripto para birimi %51 saldırıya uğramazsa, izin verilir ve merkezileştirilir. ”

Lee’nin ifadesi, Twitter kullanıcısı CryptoTesla’dan “eğer %51 oranında saldırıya uğramazsa, merkezi olmayan bir şey” olduğunu belirten bir tweet’e yanıt olarak geldi. Tweet, Coinbase’in yaptığı açıklamaya cevaben, zincir yeniden yapılanmalarını” tespit ettiğini ve ETC’nin dün 7 Ocak günü blok zincirinde çifte harcama yaptığını açıkladı.

8 Ocak’ta, Coinbase, 219.500 ETC (yaklaşık 1.1 milyon $) tutarında çift harcama içeren 12 ek düzenleme olduğunu bildirmek için sayıları güncelledi.

Coinbase, 5 Ocak’ta ETC‘nin mevduatını alma ve geri çekme işlemlerini askıya aldıklarını açıkladı.

7 Ocak’ta ETC geliştiricileri, hashpower konsolidasyonunun aslında “bencil madencilik olduğunu ve çifte harcama yapılmadığını belirterek %51’lik bir saldırı olduğunu bildirdi.

Daha sonra ETC ekibi, uygulamaya özel entegre devre (ASIC) üreticisi Linzhi tarafından test edilen 1.400 / Mh Ethash makinelerinin testine atfedilebileceğini tweet attı. Ancak, Linzhi Shenzhen‘in operasyon müdürü, bu iddiaları o zamandan beri silinmiş olan bir tweette reddetti.

Basında, ETC ekibi olaya “%51 saldırı” terimini uygulamaktan kaçındı. Bugünden itibaren konuyla ilgili en son tweet’lerinden biri, tüm para çekme ve para yatırma işlemlerinde onay süresini önemli ölçüde artırmak için tüm kripto borsaları ve madencilik havuzlarına olan talebi tekrarlıyor.

Bir Cevap Yazın