Latinlerin% 30’undan fazlası Bitcoin ile ilgileniyor

  • Son zamanlarda yapılan bir araştırma, Latin Amerika’daki her üç kişiden birinin kripto ile ilgilendiğini gösteriyor.
  • Koronavirüs nedeniyle birçok kişi kripto ile ilgilenmeye başladı.
  • Bununla birlikte, çoğu bilgi eksikliği nedeniyle asla kripto para yatırmadıklarını veya kullanmadıklarını da iddia ediyor.

Latin Amerika tipik olarak az gelişmiş bir bölge olarak kabul edilir, ancak buna rağmen – veya belki de bu nedenle – şu anda kripto para biriminin benimsenmesi konusunda önde gelen bölgelerden biridir. Yakın zamanda yapılan bir anket , çalışanlarının yüzde 30’undan fazlasının dijital para birimleriyle ilgilendiğini ortaya koydu, bu da neredeyse her üç kişiden birinin bu fikre açık olduğu anlamına geliyor.

Birçoğu COVID-19 Nedeniyle Kriptoyu Etkiledi

Latin Amerikalıların kriptoya yatırım yapmak istemelerinin nedenleri dünyanın her yerinde olduğu gibi farklılık gösteriyor. Bazı insanlar servetlerini artırmak isterken, diğerleri sadece onu korumaya çalışmak ister. Sonuçta, bu bölge ekonomik problemlerle tanınıyor ve kripto dalgalanmalarına rağmen, dijital para birimleri hala hiper enflasyon ve benzeri sorunlardan muzdarip bölgelerdeki fiat varlıklarından daha istikrarlı.

Söz konusu anket Sherlock Communications tarafından yaptırıldı ve 2.200’den fazla kişiyi içeriyordu. Meksika, Kolombiya, Brezilya ve Arjantin dahil olmak üzere birçok ülkenin vatandaşlarını sorguladı.

Anket katılımcılarının üçte birinden fazlası -% 31 ile% 38 arasında – COVID-19 salgını yaşadıktan sonra kripto para birimlerine güçlü bir ilgi duydu. Daha da büyük bir yüzde (% 35-% 51) koronavirüs nedeniyle daha fazla ilgilendiklerini belirtti.

Ancak, hiç yatırım yapmamasına rağmen ilgilenen insanların çoğu, kripto para birimleri hakkında gerekli bilgi ve anlayışa sahip olmadıklarını iddia ediyor.

Diğer İlginç Sonuçlar

Anket ayrıca, birçoğunun evlat edinme ile mevcut yasal koşullar arasındaki büyük farkın farkında olduğunu da ortaya koydu. Örneğin Arjantin halkı, ülkelerinin diğer ulusların gerisinde kaldığının sadece farkında değil, aynı zamanda oldukça kötümser görünüyor.

Kolombiya ve Brezilya’da yaşayanlar aynı bölgede ilerlediğini hissediyor. Bununla birlikte, insanların% 51’e kadarı gelecekte uluslararası ödemeler için kripto kullanılacağına inanırken,% 46 kadarı da nihayetinde fiat’ın yerini alacağına inanıyor.

Beklenildiği gibi, Bitcoin% 86 -% 92 tanınırlıkla en iyi bilinen madeni paradır, Ethereum ise ülke başına yalnızca% 26 -% 29 tanınırlık gördü.

Latin Amerika ülkelerindeki finansal durum talihsiz olsa da, kripto para birimleri ve dApp’ler gibi diğer blockchain ürünleri için mükemmel bir yer.

Bir Cevap Yazın