KuCoin Hırsızları Tespit Ettiklerini Açıkladı

KuCoin-Hirsizlari-Tespit-Ettiklerini-Acikladi

KuCoin kripto para borsasına yapılan saldırının sonuçları devam ederken, KuCoin şüphelileri tespit ettiğini ve artık soruşturmanın resmi makamlar ile ortak yürütüldüğünü belirtti.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, borsanın 26 Eylül’de sistemi kimin hacklediğini belirleyen önemli kanıtlara sahip olduğunu belirttiği bir Tweet paylaşımı ile duyurdu.

Lyu, 1 Ekim itibariyle KuCoin’in sektördeki ortaklarının yardımıyla şüpheli adreslerden 64 milyon dolarlık bir varlığı daha elde etmeyi başardığını sözlerine ekledi. Bu, geri kazanılan varlıkların toplam değerini 204 milyon dolara çıkarmaktadır.

Borsa, yavaş yavaş tam işlevselliğe geri döndüğünü belirten Lyu, 31 kripto para birimi için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açtığını duyurdu. Bunu BTC, ETH ve USDT hizmetleri takip edecek.

KuCoin hacklenmesi olayı, fonları aklamak için kullanılan merkezi olmayan bir borsanın en büyük olayı olmuştur. Yaklaşık 200 milyon dolarlık varlığın çalındığı tahmin ediliyor, ancak analistler daha fazla olmasından korkuyor.

Bir Cevap Yazın