Kripto Para Endüstrisi Liderleri Washington Merkezli Lobi Kuruyor

Amerika merkezli bir blok zincir ve kripto şirketleri grubu, Amerika’nın başkenti Washington’daki blok zinciri endüstrisini temsil eden “ilk” lobicilik grubu olan Blockchain Derneğini kurduklarını açıkladı.

Blockchain Derneği, Kripto değişim borsası Coinbase, teknoloji girişim Protokolü Laboratuarları, Dijital Para Birimi Grubu ve Polychain Capital gibi endüstri liderlerinden oluşuyor. Lobicilik örgütünün Washington’da yer alacağı ve blok zincirinin desteklediği projelerde yer alan girişimcileri ve yatırımcıları temsil edeceği bildiriliyor.

Blockchain Derneği, siyasal sistem içerisinde faaliyet gösteren, öncelikli olarak politika konularını ele alan ve ABD vergi yasasıyla kripto para birimini ele alan ana şirketleri temsil edecektir.

Coinbase Baş Hukukçu ve Risk Görevlisi Mike Lempres

Aynı zamanda, grup sektörde kara para aklama ve müşteri tanıma ile iligili politika geliştirme konularında milletvekilleriyle yakın bir şekilde çalışacak. Coinbase’in Baş Hukukçu ve Risk Görevlisi olan Mike Lempres şunları açıkladı: “Blockchain Derneği, önde gelen şirketleri bir araya getirme çabasıdır, bu yüzden [politikacılar] uygun olduğunda yönetmeliği kabul eden şirketlerden olduğumuzu bilirler. Biz sisteme oyun oynamak isteyen şirketler değiliz, zamana ayak uydurabilecek yasal bir düzenleme istiyoruz. ”

Kâr amacı gütmeyen araştırma ve savunma grubu Coin Center’ın yönetici direktörü Jerry Brito, bir amaca yönelik ticaret grubunun yükselmesinin sektörün olgunlaştığını gösterdiğini söyledi.

Temmuz ayında, Coinbase Amerika seçimlerinde harcayacağı parayı toplamak için kendi siyasi eylem komitesini kurdu. Amerika’da siyasi eylem komiteleri, benzer politika ve politik hedeflere sahip üyelerden kampanya katkılarını bir havuzda toplayan ve daha sonra bunları adaylar, mevzuat veya oylama girişimleri için veya adaylara karşı siyasi kampanyalara bağışlayan kuruluşlardır.

 

Bir Cevap Yazın