Kanadalı Regülatör, Kripto Madenciliği İçin Yeni Kurallar Sunuyor

Kanadali-Regulator-Kripto-Madenciligi-icin-Yeni-Kurallar-Sunuyor-Blok-zincir-blockchain-kripto-para-cryptocurrency-madencilik-mining-bitcoin-btc-litecoin-ltc-bitcoincash-bch-ripple-xrp-ethereum-eth

Kanada’nın Quebec eyaletinin enerji regülatörü Régie de l’nergie, kripto para (cryptocurrency) birimi madencileri (mining) için yeni kurallar yayınladı. Gelişme, 29 Nisan’da Kanada’nın önde gelen elektrik kuruluşu Hydro-Quebec tarafından açıklandı.

Yeni düzenlemelere göre, Régie de l’nernergie, güç üreticisi Hydro-Quebec’e blok zincir (blockchain) endüstrisine 300 megawatt (MW) tahsis etmesini emretti. Duyuru, “Bu 300 MW, Hydro-Quebec tarafından onaylanan mevcut müşterilere halihazırda verilmiş olan 158 MW’a ve belediye distribütörleri tarafından onaylanan mevcut müşterilere verilen 210 MW’a ek olacak” dedi.

Özel olarak tahsis edilen gücün bir kısmını alabilmek için şirketler, Quebec’te yaratılan işlerin sayısı, doğrudan işlerin toplam bordrosu, yatırımların değeri ve ısı geri kazanımı dahil olmak üzere dört kriterde derecelendirildiği bir seçim sürecinden geçmelidir. Hydro-Quebec, yeni kuralların kuruluşun müşterilerine sunduğu düşük oranları korumasını sağlayacağını söyledi.

Kanada, inovasyonuna, düşük enerji maliyetlerine, yüksek internet hızına ve elverişli yasal düzenleme rejimine dayanan lider bir kripto para (cryptocurrency) ülkesi olarak kabul edilmiştir. Geçen yılın temmuz ayının sonlarında Hydro-Quebec, eyaletin 10 yıl boyunca 100 terawatt saate eşdeğer bir enerji fazlasına sahip olduğunu ve Kuzey Amerika’daki en düşük elektrik oranlarının bazılarını sunduğunu ortaya koydu.

Geçen Haziran ayında Hydro-Quebec, blok zinciri (blockchain) ile ilgili şirketlerin elektrik teklifinde bulunmak ve megawatt başına oluşturmayı umdukları işleri ve yatırımı ölçmek zorunda kalacağı yeni kurallar önerdi.

Son zamanlarda, Kanada’nın Ontario şehri olan Innisfil, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) de dahil olmak üzere diğer kripto para (cryptocurrency) birimleri için muhtemel uzantıları olan, konut sakinlerinin Bitcoin (BTC) ile emlak vergisi ödemesini sağlayacak bir pilot program yürütmekte olduğunu açıkladı.

Bir Cevap Yazın