Kanada: Ontario Town, Bitcoin (BTC) ile Mülkiyet Vergileri Ödemek İçin Pilot Programı Onayladı

Kanada-Ontario-Town-Bitcoin-BTC-ile-Mulkiyet-Vergileri-odemek-icin-Pilot-Programi-Onayladi-ethereum-eth-ripple-xrp-bitcoincash-bch-litecoin-ltc

Ontario, Kanada’daki Innisfil kasabası, şu anda sakinlerinin kripto para (cryptocurrency) birimleri ile emlak vergisi ödemesini sağlayacak bir pilot program yürütmektedir. Innisfil Konseyi, programı 27 Mart’ta onaylamak için oy kullandı.

CBC’ye göre, Innisfil, kripto para (cryptocurrency) ödeme işleme projesi Coinberry Pay ile ortaklaşa, sakinlerinin Bitcoin’de (BTC) mülk vergileri ödemesine izin verecek ve bu kredi kartı, kripto para (cryptocurrency) birimini Kanada dolarına çevirecek ve ödemeleri şehre transfer edecektir.

Girişim, daha sonraki bir tarihte Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere diğer kripto para (cryptocurrency) birimleri için destek verebilir.

Innisfil Belediye Başkanı Lynn Dollin, CBC’ye yeni ödeme pilotunun topluluğun yeniliğe öncelik verdiğini gösterdiğini söyledi. 2017 yılında, 36.000 nüfuslu kasaba, Innisfil Transit adlı Uber ile ortaklaşa vergi destekli bir sürüş paylaşım programı başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ohio eyaleti işletmelerin Bitcoin (BTC) kullanarak vergi ödemelerine izin veren ilk ülke oldu. İşletmelerin, devlet hazine ofisi tarafından kurulan çevrimiçi bir portal üzerinden kripto para (cryptocurrency) kullanarak 23 farklı vergi ödemesine izin verilmektedir. Yeni inisiyatif, firmaların vergi ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlarken, yalnızca iki şirketin geçen yıl yeni hizmetten yararlanabileceği bildirildi.

Şubat ayında, Kaliforniya eyaletindeki milletvekilleri esrarla ilgili işletmelerin istikrarlı para cinsinden ücret ve vergi ödemelerine olanak tanıyan bir tasarı çıkardı. Meclis, eyalet, şehir ve ilçe vergi dairelerinin, tüketim vergileri veya ekim vergilerini ödemek isteyen esrarla ilgili şirketlerden fiziki bir varlığa veya fiili bir para birimine bağlanan kripto para (cryptocurrency) birimini kabul etmelerine izin verir. Tasarı şu anda komiteye sevk edildi.

Mart ayının başlarında Cointelegraph, hükümetin vergi tahsilatı hizmeti olan Kanada Gelir Dairesi’nin (CRA) Bitcoin (BTC) gibi kripto para (cryptocurrency) birimleri yatırımcılarını denetlediğini bildirdi. CRA, yatırımcılardan, kripto yatırımları, varlıkları nasıl ve kimlerle satın aldıkları ve kripto para (cryptocurrency) birimi karıştırma hizmetleri mi yoksa tumbler kullanıp kullanmadıkları gibi, çok sayıda noktayı netleştirmelerini istiyordu.

Bir Cevap Yazın