Kanada Bankası Mevduat Destekli Kripto Para Birimi Başlatacak

İşletmeler arası dijital bankacılık ve siber güvenlik için teknoloji çözümlerinde Kuzey Amerikalı bir lider olan VersaBank (TSX: VB ) , bugün Banka ile bir Kanada doları banka mevduatı ile bire bir temsil edilen güçlü bir şifreleme tabanlı kripto para birimi başlatmayı planladığını duyurdu., VCAD olarak bilinecek. VCAD’in bir itibari para birimini temsil eden ilk dijital para birimi olmasının yanı sıra, bir Kuzey Amerika bankası tarafından verilen ve bu bankaya yatırılan mevduatla desteklenen dünyadaki ilk dijital para birimi olması bekleniyor. Bu nedenle, VCAD bugün piyasadaki tüm dijital para birimleri arasında en yüksek düzeyde istikrar ve güvenlik sunacak.

VersaBank ile stratejik ortaklık girmiştir Stablecorp , Kanada’nın önde gelen ortak girişimi kripto varlık yöneticisi, 3iQ ve Mavennet , bir Kanadalı lideri blockchain ticari fırlatma VCAD için, geliştirme. VCAD, VersaBank’ın tescilli bankacılık yazılımına dayanmaktadır ve VCAD için dijital para basım süreçleri, VersaVault® , VersaBank iştiraki, DRT Cyber ​​Inc.’in dijital varlıkları güvence altına almak için tasarlanmış dünya lideri dijital banka kasası aracılığıyla güvenli bir şekilde yönetilecektir . Banka, önümüzdeki aylarda VCAD’in halka açık olmasını hedefliyor.

VersaBank’ın son derece verimli, işletmeden işletmeye modeline uygun olarak VCAD , Banka’nın mevcut dijital mevduat sözleşmelerinin daha yüksek düzeyde şifrelenmiş bir yinelemesi olan ” akıllı sözleşmeler ” kullanılarak Kanada doları cinsinden mevduatlar karşılığında VersaBank tarafından finansal aracı ortaklara verilecektir. . VersaBank’ın ortakları daha sonra VCAD’i doğrudan ticaret için kullanabilen ve istedikleri zaman Kanada doları karşılığında kullanabilen bireylere ve işletmelere sunacak. VCAD, rekor düzeyde kredi büyümesi yaşadığı için VersaBank için önemli bir yeni düşük maliyetli mevduat kaynağı yaratıyor.

cryptocurrency Dünya uzun zamandır talep ettiği,”dedi  David Taylor , VersaBank ve siber güvenlik kuruluşu hem Başkanı DRT Cyber .

Dijital para birimleri, dünyanın ödeme sistemlerinin doğal evrimidir ve VCAD’in piyasaya sürülmesi, bankacılık sektörüne liderlik etmek için şirket içi teknolojimizi bir kez daha kullandığımız için dijital bankacılık operasyonlarımızın doğal bir uzantısıdır. Ortağımız Stablecorp ile önce bu sektörde çalışmaktan gurur duyuyoruz. “

VCAD’e ek olarak, ortaklıkları altında VersaBank ve Stablecorp, VersaBank dijital para biriminin “VUS” ve “VEuro”, mevduat tabanlı, ABD doları ve Euro versiyonlarının geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi için birlikte çalışmayı planlıyor.

VERSABANK HAKKINDA VersaBank, farklı bir Kanada Tarifesi olan bir charter bankasıdır. VersaBank, üstün net faiz marjları arayışında Kanada bankacılık pazarının yetersiz hizmet alan segmentlerine karlı bir şekilde hitap etmek için tescilli en gelişmiş finansal teknolojisini kullanarak son derece verimli işten işletmeye modelini benimsediğinde dünyanın ilk tam dijital finans kurumu oldu. riski azaltırken. VersaBank, tüm mevduatlarını alır ve kredilerinin ve kiralamalarının çoğunu elektronik olarak, finansal aracılar için temel işlerinde üstünlük sağlamalarına olanak tanıyan yenilikçi mevduat ve borç verme çözümleri ile sağlar. Buna ek olarak, kendi geliştirdiği BT güvenlik yazılımı ve yeteneklerinden yararlanarak, VersaBank, Washington DC merkezli yan kuruluşu DRT Cyber’i kurdu.siber güvenlik ve günlük olarak finansal kurumlara , çok uluslu şirketlere ve devlet kurumlarına meydan okuyan hızla artan siber tehdit hacmini ele almak için yenilikçi çözümler geliştirmek.

Bir Cevap Yazın