JP Morgan’dan Bitcoin İçin Pozitif Tahmin

jp-morgandan-bitcoin-icin-pozitif-tahmin

ABD’nin önde gelen yatırım bankası ve kredi derecelendirme kuruluşu J.P Morgan müşterilerine, Bitcoin’in 2020 yılı sonuna kadar yükselişini sürdüreceğini öngördüğünü bildiren bir e- posta gönderdi. 

J.P Morgan kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin’in yükselişini sürdüreceğini, alternatif para birimi olma iddiasını yükselterek altın ile daha güçlü rekabet edebileceğini vurguladı.

BTC 12 Mart’taki büyük düşüşe rağmen yıllık bazda %70 oranında değer kazandı. J.P Morgan fiziksel altın piyasasının 2,6 Trilyon dolarlık bir büyüklükte olduğuna vurgu yaparak, BTC başta olmak üzere kripto para piyasasının taşıyıcısının çoğunlukla Y kuşağı olduğu belirtildi.

Altın Yatırımcılarından Küçük Bir Kitlenin Katılımı Bile Bitcoin Fiyatını 2 – 3 Kat Yükseltir

J.P Morgan altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon hakkında da hayati önemde bir ayrıntıya dikkati çekti. Yatırım bankası, Bitcoin’in altının işlem hacmine ulaşabilmesi için 10 katlık bir büyüme yaşaması gerektiğini vurgularken, uzun vadede altın yatırımcılarının küçük bir kısmının dahi Bitcoin’e geçmesi durumunda piyasayı domine eden BTC’nin fiyatının 2 – 3 kat yükseleceği vurguladı.

J.P Morgan ayrıca kripto paraların yalnızca değer koruma amacıyla değil, birer ödeme aracı olarak da kullanıldığının altını çizerek, gelecekte daha çok ekonomi kuruluşunun kripto paraları ödeme aracı olarak kullanabileceğini düşündüklerini iletti. Kripto paraların ödeme aracı olma özelliği taşımasının da kripto paraların fiyatına pozitif etki edeceği vurgulandı.

Y Kuşağı Bitcoin’in Taşıyıcısı Olacak

Yatırım bankası Bitcoin’in gerçek yükselişinin önümüzdeki yıllar içinde Y Kuşağının dünya ekonomisindeki payının artması ve bu kuşağın siyasi karar alma mekanizmalarına katılımları ile birlikte gerçekleşeceğini tespit ediyor.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın