Japonya: Kripto Para Değişim Borsalarının Kendi Kendini Düzenleyen Grubu, Çevrimiçi Kripto Para Varlık Deposu İçin Bir Takım Sıkı Kurallar Açıkladı

Japan Times gazetesinin 30 eylül günü yayınladığı bir habere göre. Kendi kendini düzenleyen Japonya Kripto Para Değişim Derneği (JVCEA) müşterilerin varlık yönetim önlemlerini sıkılaştırmayı planladığını bildirdi.
Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Değişim Derneği

Japonya Kripto Para Değişim Derneği (JVCEA), bu yılın Nisan ayında kurulan Japonya’daki en büyük lisanslı kripto para değişim borsalarından bazılarının kendi kendini düzenleyen bir grubudur. Artık örgütün, herhangi bir değişimden çevrimiçi olarak yönetilebilen kripto para miktarları üzerinde bir sınır oluşturarak kuralları sıkılaştırmayı planladığı bildirilidi.

Japan Times’ın kaynağına göre, sınır muhtemelen müşteri mevduatının yaklaşık % 10 ila 20’sine ayarlanacak. Japonya Kripto Para Değişim Derneği’nin (JVCEA), Temmuz ayında formüle edilen kurallarını gözden geçirme sürecinde olduğu ve bundan sonra da Japonya’daki Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) sertifikasyon için sunulacağı bildirildi.

Kripto para değişim borsaları normalde müşterilerinin kripto para varlıklarının çoğunu soğuk depolama yöntemiyle cüzdanlarında çevrimdışı saklar. Bununla birlikte, belirli bir miktarda kripto para birimi, genellikle internete bağlı olan ve olası hacker saldırılarına karşı savunmasız olan sıcak bir cüzdanda saklanır. Japonya Kripto Para Değişim Derneği’nin (JVCEA) yeni kuralları, kuruluşun üye değişim borsaları tarafından bu şekilde saklanabilecek dijital varlıkların payını sınırlayacaktır.

Daha sıkı bir düzenlemeye yönelinmesindeki en büyük neden, hem şirkete hem de müşterilere ait olan 6.7 milyar yen (59.7 milyon $) kripto para varlığını hacker saldırısı sonucu kaybeden Japon kripto para değişim borsası Zaif olmuştur.

Kripto Para Değişim Borsası Zaif

Zaif kripto para değişim borsasının hacklenmesi , bu yılın başlarında daha da büyük bir saldırıdan sonra, hackerların Japon kripto para değişim borsası Coincheck’e saldırıp 523 milyon dolarlık NEM koinlerini çalmasından sonra gerçekleşti. Çalınan kripto para varlıklarının da “düşük güvenlikli” sıcak cüzdanlarda saklandığı bildirildi.

Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), şirketin müşterilerinin zararlarını karşılayıp karşılayamayacağını doğrulamak için Zaif’in saldırıya uğramasından kısa bir süre sonra bir soruşturma başlattı.

Bir Cevap Yazın