İtalyanlar Online Alışverişlerde Bitcoin’i (BTC) Tercih Ediyor

bitcoin-and-other-cryptocurrency-exchanges-İtalyanlar-Online-Alisverislerde-BTC-Tercih-Ediyor-visa-mastercard-americanexpress

Pazarlama analiz şirketi SEMRush’tan gelen yeni verilere göre, Bitcoin (BTC) İtalya’da en çok tercih edilen üçüncü çevrimiçi ödeme yöntemidir.

Bitcoin (BTC) üçüncü sırada geliyor

31 Ekim’de, İtalyan haber çıkışı La Stampa, Boston merkezli pazarlama analiz şirketinin İtalya’daki en çok kullanılan çevrimiçi ödeme sistemleri yöntemleri listesinde Bitcoin’in (BTC) güçlü ve üçüncü sırada yer aldığını belirtti. PayPal ve İtalyan taşınabilir ön ödemeli kart hizmeti PostePay’in arkasında.

Veriler ayrıca İtalyanların Bitcoin’i (BTC) çevrimiçi alışverişlerde Visa, Mastercard veya American Express gibi geleneksel kredi kartlarından daha yaygın olarak kullandığını ortaya koydu.

La Stampa’ya göre, İtalya’daki çevrimiçi alışverişler için Bitcoin (BTC) ayda 215,800 kereden fazla kullanılırken, American Express ayda sadece 189,000 adet kullanıldı. Visa, Mastercard ve diğer kredi kartları ayda yalnızca 33.950 çevrimiçi işlemle gecikmektedir.

Paypal ve PostePay liderlik ediyor

California merkezli çevrimiçi ödeme hizmeti Paypal, ayda yaklaşık 1,3 milyon ödeme işlemi ile İtalya’daki çevrimiçi ödemeler için tartışmasız seçenek olmaya devam ediyor. İtalyan ödeme işlemcisi PostePay, aylık yaklaşık 1,2 milyon işlemle yakından takip ediyor.

Kayda değer, verilerin kredi kartlarına bağlı Paypal ve PostePay hesaplarının sayısını dikkate almadığıdır.

İtalyanlar giderek daha fazla çevrimiçi satın alıyor

La Stampa, 2018’de e-ticarete yapılan toplam müşteriye yapılan harcamaların 40 milyar avronun üzerinde olduğunu ve İtalyanların %62’sinin o yıl en az bir çevrimiçi alışveriş yaptığını yazdı.

Bir Cevap Yazın