İtalyan Telif Hakkı Ajansı Algorand’da Fikri Mülkiyet NFTlerini Yayınladı

En büyük İtalyan telif hakkı kurumu Società Italiana degli Autori ed Editori (SIAE), dijital haklar sertifikalarını değiştirilebilir olmayan belirteçler olarak yayınlamak için Algorand blok zincirini kullanıyor.

4 Milyon Fikri Mülkiyet NFT’si Basıldı

Fikri mülkiyet yönetimi, son zamanlarda merkezi olmayan film finansman platformu Mogul Productions tarafından kabul edilen NFT’lerin en önemli kullanım örneklerinden biri olabilir . Dijital haklar yönetimi için blockchain teknolojisini kullanma konusundaki iddialı hedeflerinde, İtalyan telif hakkı ajansı SIAE, Algorand’da yaklaşık 100.000 SIAE üyesinden gelen eserlerin fikri mülkiyetini temsil eden 4 milyondan fazla NFT’yi bastı.

Kar amacı gütmeyen kuruluşun Genel Müdürü Gaetano Blandini lansmanı duyuran basın açıklamasında şunları söyledi:

Kar elde etmek için teknolojik altyapılar inşa etmekle ilgilenmiyoruz. Bu nedenle açık altyapılar hakkında konuşabilir ve tüm bilgi birikimimizi topluluğa sunabiliriz.

SIAE, Algorand’ın akademik ortaklarından biri olan Roma Üniversitesi ile yaptığı ortaklık sayesinde Aralık 2019’da Algorand için ilk ekosistem üyelerinden biri oldu. Fikri mülkiyet NFT’lerinin piyasaya sürülmesiyle, araştırma çabaları, Algorand’ın kurucusu Prof. Slivio Micali’nin kabul ettiği gibi başarıya ulaştı:

SIAE, yeni ekonomik modellerin temellerini oluştururken yeni fırsatlar açacak, ileri görüşlü bir organizasyondur. Algorand’ın ölçeklenebilirliğini, verimliliğini ve güvenliğini benimseyen SIAE’nin Algorand ekosisteminin bir parçası olması beni heyecanlandırıyor.

Piyasadaki En Profesyonel Layer 1 Blockchain’lerinden Biri

Algorand’ı diğer katmanlar 1 blok zincirinden ayıran şey, teknoloji ve iş geliştirmeye yönelik profesyonel yaklaşımdır. Proje, 2017 yılında bilgisayar bilimi alanında bir MIT profesörü olan Silvio Micali tarafından kuruldu. Micali, aynı zamanda, Shafi Goldwasser ile birlikte 2012’de Turing ödülünü kazandığı sıfır bilgi kanıtlarının mucitlerinden biriydi.

Algorand, CEO ve COO olarak, her ikisi de Milyar Dolarlık şirketlerde yönetim kurulu deneyimine sahip olan Steve Kokinos ve Sean Ford’u atadı. Finansman için Algorand, kurumsal yatırımcılardan 4 milyon ABD doları başlangıç ​​fonu ve 62 milyon A Serisi fon sağladı. Ek olarak, Algorand bir Hollandalı açık artırma token satışında 60 milyon USD topladı, ancak token fiyatı düştükten sonra paranın çoğunu iade etti.

Ana ağın 2019’da piyasaya sürülmesinden sonra, geliştirici ekip protokolü iyileştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Aynı yıl hayata geçirilen 2.0 protokol güncellemesi Algorand, 1. katmanda Turing olmayan eksiksiz akıllı sözleşmeler, standartlaştırılmış belirteçler ve atomik çok taraflı işlemleri yürütme becerisine sahip oldu.

2020’de, ana ağ tarafından güvence altına alınan özel bir parça oluşturma yeteneği ve kullanıcıların bir cüzdan, multisig-cüzdan veya akıllı sözleşme için özel anahtarı değiştirmesine olanak tanıyan Yeniden Anahtarlama özelliği gibi daha fazla özellik piyasaya sürüldü. Başlatılan en son özellik, izinsiz anketler oluşturmak için bir WebApp olan Block’n’Poll’du.

Kurumsal Düzeyde Ekosistem Üyeleri

SIAE’nin yanı sıra, listelenemeyecek kadar çok sayıda başka yüksek profilli ekosistem ortağı var. Ancak, birkaç proje öne çıkıyor. Örneğin, Algorand, önde gelen stabilcoin Tether (USDT) için ana blok zincirlerinden biridir. Ayrıca, Marshall Adaları, CBDC’lerinin başlatılması için ortak olarak Algorand’ı seçti.

Nisan 2020’de, Avustralya altın tedarik zinciri projesi Meld, yüksek işlem ücretleri nedeniyle Ethereum’dan uzaklaşmaya ve bunun yerine tokenize altın sertifikalarının ihracı için Algorand’da geliştirmeye karar verdi.

2019 FIDE Grand Prix Serisine sponsor olduktan sonra, Uluslararası Satranç Federasyonu ile ortaklık genişletildi. Algorand, Haziran 2020’den bu yana, FIDE Online Arena’daki tüm sonuçları ve sıralamaları kaydetmektedir.

Wall Street Blockchain Alliance gibi belirli bir projeyle ilgili olmayan birkaç önemli ortaklık da vardır. Küresel Üniversite Programı nedeniyle Algorand, Roma Üniversiteleri, Tel Aviv, Peking, Berkeley ve tabii ki MIT dahil olmak üzere dünya çapındaki en prestijli üniversitelerden bazılarıyla birlikte çalışıyor.

Bir Cevap Yazın