İngiltere Parlamentosu Üyesi, Bitcoin’i Yerel Vergi Sistemi için Ödeme Seçeneği Yapmayı Önerdi

Bitcoin-Payment-Taxes-UK-Parliament-ingiltere-parlamentosu-uyesi-Btc-yerel-vergi-sistemi-icin-odeme-secenegi-yapmayi-onerdi-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain

Birleşik Krallık Parlamentosu’nun muhafazakâr bir üyesi, yerel otoritelere ve hizmet sağlayıcılara Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılabileceğinin mümkün olduğunu söyledi.

İngiltere’nin Walsall Kuzey seçim bölgesi Parlamentosu üyesi Eddie Hughes‘un kendisini “amatör bilgiyle kripto meraklısı” olarak nitelendirdiği belirtiliyor. Blok zincirin (blockchain) çok dikkat çektiğini ve parlamento üyelerinin “bunu anlamanın bir görevi olduğunu” belirtiyor.

Hughes, geçtiğimiz günlerde kripto para (cryptocurrency) bağışları kabul eden Royal National Lifeboat Institution ile tanıştığını ve karşılaşmanın onun düşünmesini sağladığını açıkladı:

Bitcoin ile belediye vergisi ve diğer faturaları ödeyebilmemiz için bizi ne engelliyor?”

Ohio’nun yeni BTC vergi ödeme seçeneğine övgüde bulunan Hughes, ABD’nin kripto duruşuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dönüşümün önündesiniz ya da dönüşümün arkasındasınız ve ülkemiz şu anda ilginç bir konumda bulunuyor – ilerici bir ülke olarak görülmemiz gerekiyor.”

Son zamanlardaki kripto pazarı çöküşünün, İngiltere’nin Finansal İdare Kurumu‘nun “acele” yeni kripto düzenlemesi yaratma baskısını hafiflettiği bildiriliyor. Reuters’e göre, daha önce acil bir düzenleme yapma ihtiyacı, sanayiye potansiyel olarak zarar verebilecek ağır bir yaklaşım riskini artırdı.

Artık çökme yaşandığı için yetkililer, daha dengeli bir yasal çerçeve sağlamak için daha fazla zaman alacaklarını belirttiler.

Londra’daki bir kripto para birimi temalı konferans sırasında, İngiltere’nin finans bakanlığında finans hizmetleri müdür yardımcısı Gillian Dorner, bunun “biraz daha derinlemesine bakmak için zaman ayırmak ve orantılı bir yaklaşım benimsememizi sağlamak için bir fırsat” olduğunu söyledi.

Vergi ödemelerinin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ile yapılabilmesi  hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın